AK Partili Doğan ve Ayvalı'ya Balkan göçmenlerinden destek

Kosova’dan İzmir’e AK Parti’ye destek için geldiğini belirten Hacı İlyas Uka, AK Parti İzmir Milletvekili Adaylarından Bilal Doğan ve Emre Cemil Ayvalı için de destek istedi

AK Partili Doğan ve Ayvalı'ya Balkan göçmenlerinden destek

Hacı İlyas Uka beraberinde Ak Parti İzmir 1. Bölge Mlletvekili adaylarından Bilal Doğan ve Emre Cemil Ayvalı ile birlikte merkezi Buca’da bulunan Balkan Göçmen Kanatlar ve Civar Köyler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Enver Sevim Yaman, Bilal Doğan’ı hem iş dünyasından hem çalışmalarından dolayı uzun süredir tanıdığını ve güvendiğini, Doğan’ın eşinin de yakın zamanda Balkanlardan göç ettiğini belirterek, “İzmir’i ve bizleri iyi tanıyan damadımız Doğan’a meclise gittiğinde kolayca ulaşabileceğiz, bu yüzden seçimlerde var gücümüzle destek vereceğiz. Emre Cemil Ayvalı’da bizim için çok değerlidir. Evladımızdır, iki adayımıza da başarılar diliyorum” dedi.

TÜRKİYE BÜYÜK BİR COĞRAFYANIN SESİDİR
Kosovalı iş insanı ve Balkanların kanaat önderi olarak da bilinen Hacı İlyas Uka ise yalnızca seçimler için Türkiye’ye geldiğini belirterek, “İslam dünyası için bu seçim çok önemli. İslam dünyasının içinde bulunduğu kuşatmadan kurtulmasının tek yolu Ak Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi, Türkiye’de siyasi istikrarın devam etmesidir” dedi.

Avrupa’nın son yıllarda farklı amaçlarla Türkiye’ye odaklandığını, amaçlarının kendi çıkarları doğrultusunda ülkeyi yapılandırmak, siyasetini dizayn etmek olduğunu belirterek “ bunun için sevgili kardeşlerim seçime gidiyorsunuz şimdi, Allah yardımcınız olsun, unutmayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek verin. Bu destek bir partiye verilen destek değildir, ülkenin geleceğini sigortalamaktır, milletin birliğini beraberliğini korumaktır. Biz Balkan ülkelerine nefes aldırmaktır. İslam coğrafyasını canlı ve kararlı kılmaktır. Emre Cemil bizim çocuğumuz pırlanta gibi, Bilal bizim damadımız, inşallah oylarınızı Bilal’e ve genç Cemil kardeşimize verirsiniz” şeklinde konuştu.

DOĞAN: ÖZÜMÜZ BİR GÜCÜMÜZ BİR OLMALI
Milletvekili Adayı Bilal Doğan ise, “Mazlumların anavatanı olan Türkiye’yi bertaraf edebilmek için emperyalist güçler büyük bir oyun içerisine girdiler, 15 Temmuz’da denediler başaramadılar, şimdi de seçim öncesi ekonomiyi kargaşaya sokmak için uğraşıyorlar ama inşallah biz bu oyunu yine bozacağız” dedi. Bu güçlere en iyi cevabın 24 Haziran’da verileceğini söyleyen Doğan, şöyle devam etti: “Eğer Türkiye güçlü olursa, Arnavutluk’taki, Kosova’daki, Saraybosna’daki, Makedonya’daki kardeşlerimiz de güçlü olur. Bu nedenle Türkiye’nin güçlü olabilmesi için 24 Haziran’da reisimize partimize sahip çıkmamız gerekiyor. Özümüz bir gücümüz bir olmalı.”

“MECLİS’TE BİR TEMSİLCİNİZ OLACAĞIM”
Toplantıda konuşan AK Parti’nin genç milletvekili adayı Emre Cemil Ayvalı ise kendisinin de bir Balkan göçmeni olduğunu söyledi. Seçilmesi halinde mecliste Balkan göçmenlerinin bir temsilcisi olacağını belirten Ayvalı, Balkan göçmenlerinin sorunlarını, isteklerini ve çözümlerini çok iyi bildiğini ve bunun için var gücüyle çalışacağını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER