AK Partili Doğan konuştu, CHP yumrukla protesto etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde ‘artı  para’ krizi yaşandı

AK Partili Doğan konuştu, CHP yumrukla protesto etti

AK Partili Doğan, İZBAN ve ESHOT’ta uygulanan artı para uygulamasını, “Bu uygulama ESHOT’un boyunu aşıyor. En iyi yaptığınız şeyi yapın gelin bu sistemden vazgeçin, kağıt bilet sistemine geçin” diye eleştirdi. CHP’liler ise Doğan’ın konuşmalarını protesto etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısının üçüncü oturumu Başkanvekili Sırrı Aydoğan idaresinde gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konya’da gerçekleşen yerel yönetim zirvesine katıldığı için meclis toplantısında yer almadı. Oturumun dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, önce İZBAN’da daha sonra otobüslerde uygulanan artı para sistemine ilişkin eleştirilerini sıraladı.

'OTOBÜSLERDE UYGULAMAYA NE GEREK VARDI?'

Doğan son olarak şöyle konuştu: “Önceki ay İZBAN’da başlayan artı para sistemini 1 Nisan itibariyle belediye otobüslere de taşınmıştır. Seferihisar’a yönelik yapılan bu çalışma, her ne kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından örnek uygulama şekilde lanse edilse de işin aslı göründüğü gibi değil. Bu sistem aldatmacadan ibaret olup halkı kandırmaya yönelik algı operasyonudur. Kelime oyunlarının altında gizli zam yapılmaktadır. Artı para ile sanki vatandaşın cebine ilave bakiye yükleniyor gibi yapılmakta. Bu uygulamayı artı para değil vatandaşın cüzdanına eksi para olarak adlandırmak gerekir. ESHOT’un zararını İZBAN’a yıktınız, peki otobüslerde bu uygulamaya ne gerek vardı?"

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 22:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER