AK Partili Doğan: İki bölgeden 7'şer vekil çıkaracağız!

AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Bilal Doğan, "AK Parti'nin İzmir Marşı'na, cumhuriyet değerlerine karşıymış gibi gösterilmesini içime sindiremiyorum." dedi. Doğan, CHP İzmir'in kentteki 2 milyon kişilik miting hedefini de ütopik bulduğunu belirterek, "Adeta sallamışlar." dedi.

AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Bilal Doğan, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı. AK Parti'nin kentte İzmir Marşı'nı okuyarak gerçekleştirdiği etkinliklerini yorumlayan Doğan, "AK Parti'nin İzmir Marşı'na, cumhuriyet değerlerine karşıymış gibi gösterilmesini içime sindiremiyorum." dedi.

"İKİ BÖLGEDE 7'ŞER VEKİL ÇIKARACAĞIZ"

24 Haziran için iddialı açıklamalarda bulunan Doğan, "Bugüne kadar yakaladığımız en yüksek oy oranını yakalayacağız." ifadesini kullanırken sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başarılı bir il başkanımız var. Aydın Şengül, deneyimli bir il başkanı. Geçmişte de bu görevi yürütmüş, milletvekilliği yapmış bir isim. Göreve yeni gelen ilçe başkanlarımızın da seçime dair ciddi bir heyecanı var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a toplumumuzun çok güzel bir teveccühü var. Tabii İzmirlilerin çok sevdiği Başbakanımız Binali Yıldırım bir kez daha İzmir adayı. Ben böyle bir denklemde her iki bölgeden 7'şer milletvekili çıkaracağımızı net bir şekilde söylüyorum. Şu anda bağımsız anketlerde Cumhurbaşkanımızın yüzde 55 ila 60 aralığında oy oranı var. " dedi.

"İZSU KASITLI OLARAK YOLLARI KAZIP BIRAKIYOR"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ve yerel siyasette CHP'yi eleştiren Doğan, "Yerel ve genel siyaset aslında iç içe. Bakın Torbalı'da bir Atatürk Mahallesi var. Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez öncesinde CHP'li belediye yönetimi döneminde burada altyapı yok, sosyal donatı yok. Bugün bakıyorsunuz gerekli her şey yapılmış. Bununla birlikte seçim öncesinde görüyoruz ki İZSU, AK Partili belediyelerin olduğu yerde kazı çalışmaları yapıyor ve bu kazdığı yerleri kapatmıyor. İZSU bunu kasıtlı olarak yapıyor. Kocaoğlu'nun da bunda dahli var. Bakın 20 yıla yakındır İzmir'de CHP belediyeciliği var. Partisi anket yapsa, Aziz Kocaoğlu adayların içinde sonuncu olur. 20 yılda kentin imar planları hazırlanmaz mı?" ifadelerini kullandı.

O İSİMLERE SAHİP ÇIKTI

Kentte Alpay Özalan ve Ceyda Bölünmez Çankırı'ya yönelik eleştirilere de cevap veren Doğan, "Alpay Özalan, milli formayı en çok giyen 4 futbolcumuzdan biridir. İzmir'de sporun gelişmesi için eminim çok faydalı olacaktır ki kendisi zaten İzmirlidir. Ceyda Bölünmez Çankırı vekilimiz de İzmir ile kısa sürede bütünleşmiş bir isimdir." dedi.

"YERLİ OTOMOBİLİN İZMİR'DE YAPILMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Yerli otomobilin İzmir'de yapılması için çaba göstereceğini belirten Doğan, "Aslan payını İzmir'in almasını ve fabrikanın İzmir'de kurulmasını isteriz. Bunun için elimizden geleni de yaparız. İzmir'in altyapısı böyle bir hamle için çok uygun." dedi.

CHP'NİN 2 MİLYON HEDEFİNE CEVAP

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye de sert sözlerle yüklenen Doğan, İnce'nin izmir'de istediği 2 milyon kişilik miting için "Ütopik bir rakam olmuş. Adeta sallamışlar. İnce çıtayı yüksek tutmak istiyor ama bence bu iş İnce, parti ve Kılıçdaroğlu denkleminde yürüyor. Bana göre Kılıçdaroğlu rakibini bertaraf etti. Yani anlayışa bakın. Devltin işi gücü yok, fabrika yapacakmış. Büyük kurtarıcı Atatürk, zamanında fabrikaları yaptı ama halkımızın birikimi, sermayesi olmadığı için yaptı. Devlet artık bez mi, şeker mi üretecek? Devlet altyapıyı yapacak, onun dışındaki tesisleri özel sektör yapacak. Muharrem İnce'nin oyu bence CHP'nin altında olur." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER