AK Partili Doğan'dan 5 ilçede bayram mesaisi

AK Parti İzmir milletvekili adayı Bilal Doğan bayramın ilk günü Seferihisar, Güzelbahçe, Urla, Karaburun ve Çeşme’de ilçe başkanlıklarını ve esnafı ziyarette bulundu

AK Partili Doğan'dan 5 ilçede bayram mesaisi

Aralarında Balkanların kanaat önderi Hacı İlyas Uka’nın da bulunduğu kalabalık bir grupla Seferihisar, Güzelbahçe, Urla, Karaburun ve Çeşme ilçelerinde partililerle, esnafla ve vatandaşlarla bayramlaşan Doğan, mevcut yerel yönetimlerin turizmi en öncelikli hedefleri arasında bulundurmaları gerektiğini belirterek şunları söyledi” Bu bölgelerde turizm yerel yönetimlerin stratejik planlarıyla, öngörü ve hedefleriyle, yatırım ve projeleriyle gelişmemiş, esnafın, özel sektörün kendi özel çabasıyla belli bir noktaya gelmiş. Belediyelerin en öncelikli, en önemli konusu olması gerekirken üzülerek belireyim, gelir odaklı bakılmış, dünyada ki örnekleri incelenmemiş, kendi doğal akışı içinde plansız, programsız bu noktaya taşınmış. Sonuçta 12 ay kira ödeyen 3 ay açık kalabilen, binlerce işletme, dükkan ve mutsuz bir tablo ile her yıl karşılaşıyoruz. Yaz- kış ışıların hiç sönmediği, 12 ay canlı mevcut potansiyelin en iyi biçimde değerlendirildiği, projelendirildiği bir süreci başlatmak zorundayız.” İfadelerini kullandı.

İZMİR EKONOMİSİNİ CANLADIRACAK ÇOK BÜYÜK POTANSİYEL
Türkiye’nin ilk turizm kentinin İzmir olduğunu, ilk turist kafilelerinin bu şehri ziyaret ettiğini hatırlatan Ak Parti İzmir milletvekili adayı Bilal Doğan” birçok nedenden en önemlisi plansızlıktan, programsızlıktan, öngörüsüzlükten bir dizi hatadan, yanlıştan sonra İzmir’in turizm gelirlerinden aldığı pay ve tablo ortada. İlk işlerimden birisi Kentin turizm potansiyelini 12 ay süreli değerlendirecek planın, yapılacaksa kongrenin, merkezi hükümete, yerel yönetimlere, esnafa düşen bütün yanını bir koordinasyon içinde değerlendirmek ve gerekli her türlü katkıyı koymaktır. Esnafın, turizmcilerin yerel yönetimin onlarca engeliyle mücadele ettiğini söyleyen Doğan, “Çoğu zaman esnafın önüne barikat kuruluyor ve onca barikatı aşamıyor, İzmir bu engelleri kesinlikle aşmak zorunda, bunu hep birlikte başaracağız" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER