AK Partili Delican'dan çarpıcı çıkış: Kimse hayal kurmaya kalkmasın!

AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili aday adayı Bülent Delican, ""Eski seçimlerdeki oranlara bakıp da kimse hayal kurmaya kalkmasın. İzmirliler, Türkiye'nin dinamiklerinden ayrı düşmeyecektir."

AK Parti İzmir eski İl Başkanı ve İzmir 2. Bölge Milletvekili aday adayı Bülent Delican, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı.

Aday adaylığı sürecindeki en önemli virajlardan olan mülakatın kendisi için iyi geçtiğini dile getiren Delican, "Sn. Öznur Çalık başkanlığındaki mülakatta yarım saat kadar kaldım. İzmir İl Başkanlığı yapmış olmanın ne kadar önemli olduğunu orada bir kez daha gördüm." dedi.

"İLGİDEN 1,5 SAATTE ZOR GİDEBİLDİM"

Erken seçimi beklediğini belirten Delican, il başkanlığı yaptığı döneme ilişkin de, "4 yıllık il başkanlığı sürecimde 2 genel seçim, bir cumhurbaşkanlığı seçimi, bir referandum ve ne yazık ki hain bir darbe girişimini gördüm. Bu süreçler kendimizi siyasi donanım olarak tamamlamamızla sonuçlandı. Temayül yoklamasında bir baştan bir başa ilgiden 1,5 saatte zor gidebildim. Demek ki ardımızda güzel işler bırakmışız." dedi.

"KILIÇDAROĞLU KORKTUĞUNU GÖSTERDİ"

CHP'nin Muharrem İnce'yi aday göstermesini eleştiren Delican, "Ana muhalefet partisinin lideri bu seçimde Cumhurbaşkanı adayı olmayarak seçimden ne kadar korktuğunu göstermiştir. Sayın Kılıçdaroğlu olması gereken seçim sahasında değil. Bence kendisi Muharrem İnce'yi küçültmek istiyor. CHP'nin derdi ulusal seçimler değil, parti içi dengeler." dedi.

"İZMİR ÖZGÜRLÜKLER KENTİ"

Burak Cilasun'un geçmiş dönemde AK Parti Diyarbakır Milletvekili olan Zeyid Aslan'ın İzmir'e yönelik sözlerini sorması üzerine Delican, "İzmir'e dair yanlış bir söylem olursa, parti içinden dahi olsa aslanlar gibi cevabını veririz. İzmir bir özgürlükler kenti ve bunun böyle bilinmesi gerekiyor. " yanıtını verdi.

"YERELDE DE İKTİDAR İSTİYORUZ"

Adaylığına ve projelerine ilişkin de açıklamalarda bulunan Delican, "Bir göreve talip olmak değil layık olmak önemlidir. Ben ilk hedef olarak kentin siyasi gerilimini azaltmak istiyorum. Yerelde 2019'da iktidar olmak istiyoruz. Mevcut yerel yönetim, hükümetin destek olmadığını iddia ederek oy devşirmeye çalışıyor. Otoparktan, turizme, sağlık ve sanayiye kadar kentlinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için elimizden geleni yapacağız. Yereli vekil olarak tetiklememiz gerekiyor. Bakın yerli araç yapılacak ve bunu İzmir'de yapmamız lazım. Bu konuda mücadele edeceğime İzmirliler emin olabilir. 

MUHALEFETE ÇARPICI GÖNDERME

Delican ayrıca seçimlere ilişkin de önemli bir mesaj verdi. Delican, "Eski seçimlerdeki oranlara bakıp da kimse hayal kurmaya kalkmasın. İzmirliler, Türkiye'nin dinamiklerinden ayrı düşmeyecektir. Daha güzel, daha özgür, refah içinde bir İzmir yaratacağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER