AK Partili Dağ'dan Soyer'e ve CHP'ye sert salvolar!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, yerel seçimlere az bir süre kala CHP'ye sert sözlerle yüklendi. Dağ'ın gündeminde Soyer, Seferihisar'daki işçilerin maaşının ödenemesi ve Buca krizi vardı.

Cansu Temir Aksu / Ben TV

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ bugün AK Parti İl Başkanlığı'nda basın mensupları ile bir araya geldi. Dağ; Seferihisar Belediyesi'nde yaşananlar, Soyer ve CHP'nin aday belirleme sürecinde başta Buca'da olmak üzere ilçelerdeki tutumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

"17 YILLIK HİZMETİMİZ EN BÜYÜK REFERANSIMIZ"

Seçime kadar iki basın toplantısı daha yapmayı planladıklarını ifade eden Dağ; "31 mart seçimlerine 17 gün kala AK Parti olarak çalıaşmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Sahadan aldığımız tepkiler sonucu bu seçim bir dönüm noktası olacaktır. İzmir genelinde karşılık bulmakta ve izmirli hemşerilerimiz hizmet temelli bir istekte bulunuyorlar. 17 yılda yaptığımız hizmetler en büyük referans olarak ortaya koyuyoruz." dedi.

"BU SÖZLER İZMİRLİYE SAYGISIZLIKTIR"

Konuşmasına CHP'ye sert sözlerle yüklenerek devam eden Dağ; Buca'da yaşanan aday krizine de değindi. Dağ; "Onlara vatandaşların ihtiyaçlarından uzak koltuk kavgasıyla tepeden inme adaylarla, belediyelerdeki rant kavgası ile vatanadaşlarımızın karşısına çıkıyorlar. Özellikle, geçenlerde bazı basın organlarında yer aldı. Buca belediye başkan adayının geri çekilmesi ile yaşanan süreç. Olayın arkasına bakıldığında olayın temel aktörü CHP genel başkan yardımcısı. 'Şu an tren kalkacak ya şimdi bineceksin ve bize tabi olacaksın ya da bu trene binmeyeceksin. Eğer bu trene bindikten sonra sözümden çıkasan seni perişan ederim. Akla gelmeyecek şeylerle karşılaşırsın. Eğer sözümden çıkmazsan da seni büyükşehşr belediye başkanı yaparım.' Bu İzmirlinin iradesine saygısızlıktır. 'Meclis listesinde bir iki arkaşadaşını yazabilirsin, gerisini ben belirlerim.' belediyeyi biz yönetiriz ama sözümden çıkarsan seni lime lime ederim.' Bu sözler bize ait değil. Bir otel odasında CHP genel başkan yardımcısının ağzından çıkan sözler. Peki yaşanmayanlar? Ondan da bizim haberimiz olma ihtimali yok. İzmir'in en büyük ilçesindeki bir belediye başkan adayına söyleniyor. Bu yaşananlar İzmir seçmeninin aklına bir takım sorular getirmiştir.

Ben şunları sormak istiyorum; 

CHP tüm aday adayları bu şantaj ve tehdtlere maruz kalmış mıdır? İlçe belediye başkan adaylarından hangisi bu trene binmiştir? Hangileri bu tehditler karşısında bu trene binmiştir? Kamu oyunun bilmediği isimlerden tercih edilmesi de bizim endişemizi arttırmıştır. Büyükşehir belediye başkan adayı olan Tunç Soyer, bu duruma boyun eğmiş, biat kriterlerini kabul etmiş midir? Bu tehditler karşsında dik durmuşsa bunu kamuoyuna neden açıklamamıştır? CHP'li kardeşleriminde CHP yönetimin hak ettikleri cevabı vereceklerinden şüphem yok." dedi.

"SOYER'İN MAAŞI DA GECİKMİŞ MİDİR ACABA?"

Seferihisar Belediyesi'nde işçi ve memur maaşlarının ödenememesi konusunda da tansiyonu yükselten açıklamalarda bulunan Dağ; "Diğer bir konu da CHP'nin işçi ve memur maaşlarını ödeyememesidir. Bu konuda Seferihisar Belediyesi'nin de ön plana çıkması düşündürücüdür. Seçim arifesindeyken bile işçi ve memur maaşlarını ödeyememiştir. Ocak ve Şubat ayı maaşları ödeyememiş, memur maaşlarını 15 gn gecikmeli yatmıştır. Bu konu basına yansıyınca, işçi maaşları ödenmiş ama kesinti ile ödenmiştir. Tunç Soyer, belediye personeli ile bir toplantı yapmıştır ve cep telefonları toplanmıştır. Soyer, anketlerdeki sıkıntıyı gördü, kendi belediyesinde işçilerden CHP için çalışmalarını ve CHP'nin seçim bürolarında bulunması gerektiğini söylemiş aksi halde maaşlarının ödenmeyeceğini ve işten çıkaracakalrını söylemiştir. Soyer bu tehditleri nasıl açıklayacaktır? Sözde halkıçı ve emekçi başkan adayı Soyer, işçilerin maaşlarını başka yerlere mi harcamıştır. Soyer'in maaşı da gecikmiş midir acaba? Soyer Büyükşehir belediyesini ve bu beleiyenin bütçesini nasıl yönetecektir?" ifadelerini kullandı. 

"SOYER İSMİ HDP'Yİ SON DERECE HEYECANLANDIRDI"

HDP'nin CHP İzmir'deki desteğine de değinen Dağ; "HDP ile yakın bir çizgide olduğu bilinen bir gerçek. Zİmir'de en üst düzeyde temsiliyeti için Soyer ismi açıklanmış ve ismi açıklanır açıklanmaz en büyük setek HDP İl Başkanlığı'ndan gelmiştir. Soyer ismi HDP'yi son derece heyecanlandırdı. Çünkü Soyer geçmişi ile bulunmaz bir adaydır HDP için. Netice olarak, terörle ilişkileri dolayısıyla Sur beleidyesne kayyum atandıktan sonra 25 Temmuz'a itafen, şimdi tankların üzeirne çıkılmalı açıklamasını nasıl yapmıştır? Soyer İzmr'de terör ile ilgili gerçekleştrilcek olan operasyonlar panzern üstüne mi çıkacaktır yoksa önünde mi duracaktır? Terörle mücadeledeki başarılarımız hakkında, ki terör anketlerde milletimizin gündeminden düşmüştür, sayın Soyer bu konu hakkında ne düşünmektedir?" dedi.

"ŞEHİRDE GÜVENLİK PROBLEMLERİNİN ORTAYA ÇIKMASI MUHTEMELDİR"

"İzmir kötü yönetiliyor ve çok fazla sıkıntı var. Yerel yöneticiler bu sorunları görmezden geliyor ve çözebilecek vizyona sahip değiller." diyerek sözlerine devam eden Dağ "Onların emanet ettiği kişiler İzmir'in refleksleri ile yakından uzaktan alakası olmayan kişilerdir. Sadece belli bir zümreye hitap eden bu kişinin İzmir'de belediyenin başına geçmesi durumunda yönetme sıkıntısının yanında şehirde güvenlik problemlerinin de ortaya çıkması muhtemeldir.  İzmirli vatanseverler olarak buna izin vermeyeceğiz. Değişim talebi hiç bu kadar etkili olmamıştı." dedi. 

"ŞEHRİN DENGELERİYLE OYNAMAK DOĞRU DEĞİL"

CHP'nin İzmir'İ çantada keklik olarak gördüğün şfade eden Dağ; "Seçimi alırız diye belirlenen adayların İzmir'in geleceğine bir faydası yoktur. Buda İzmir'i çantada keklik görmektir. İzmir'i CHP'nin ithal vekillerinn kalesi gibi görenler, böyle zannederler belediye meclis üyelerini böyle belirleyenler 31 Mart günü cevabı İzmirli hemşerilerimizden alacaklardır. Burada sahada en uzun süre siyaset yapan biri olarak söylüyorum. 2011'den biri vekillik yapan biri olarak söylüyorum, şehrin bu kadar dengeleriyle oynamanın doğru olmadığını düşünüyorum." dedi.

Dağ; "Mersin'de İYİ Parti aday gösterdi biz aday gösterdik ve HDP aday gösterdi. CHP aday göstermedi. Ve aldığımız bilgiler CHP'nin HDP adayını desteklediği durumunda. Adana'da da aynı şey var. İzmir'de de aday terchlerine baktığımızda aldığımız bilgiler bizi düşündürüyor. Geçmişinde net bir şekilde bu konuda ifadeleri var. 7 Haziran sürecinde bu ülkenin 15 Temmuzu kadar tehlikeli idi. O süreçte, devlet, ciddi bir mücadele vermeseydi böyle olmayacaktır. Bu milli meseledir. Ama ilk cevap Seferihisar'dan geldi. Oradaki teröristlerle bir araya gelemediğinden dolayı üzüntülerini dile getirdi." dedi.

"CHP'NİN ELLERİNDE DOSYA İLE GELDİĞİNE ŞAHİT OLMADIM"

"Belediye başkan adayımız belediye başkanı olduğu zaman biz belediye başkanımızın emrindeyiz." diyen Dağ;"İzmirle Ankara arasında mekik dokumaya hazırız. Ben bu zamana kadar CHP'nin ellerinde dosya ile geldiğine şahit olmadım. Ama Ödemiş, Kınık olsun ellerinde dosya ile Ankara oldular 3 ayda bir.  TOKİ istiyoruz diyoruz. Tamam yapalım. Ama onun alt çalışmasını yapacak olan oradaki belediye başkanı. Bütün veriler onda. Bunların hepsini getirdiğinizde mesele değil bunu çözmek. " dedi. 

"TEHLİKENİN FARKINDALAR"

Dağ; "2 senedir AR-Ge birim başkanıyım. Anket kamuoyuna açıklanmak için yapılmaz. Seçimden aylar önce söylenen anketler de zaten unutulur gider diye bir algı oluşturmaya çalışılır. Onlar sürekli algı oluşturmaya çalışıyorlar ve bundan da da şunu anlıyoruz; tehlikenin farkındalar." dedi. 

"Biz onlara göre değil, millte göre siyaset belirliyoruz." diyen Dağ;"Büyükşehir Belediyesini kazanmak için çalışıyoruz. Yüzde 51 almamız lazım. Bu işin çabasını gösteriyoruz. Onlar düşünüyorlar ki İzmirliler aynı şeyi düşünüyor bizimle ama böyle bir şey söz konusu değil." dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 12:16
YORUM EKLE

banner47