AK Partili Dağ'dan aday adaylarına hem tavsiye, hem uyarı!

AK Parti'de başlayan aday adaylığı sürecini yorumlayan Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Aday adayları kendilerini anlatmalılar. Rakiplerini yahut mevcut başkanlarını karalayacak hareketlerden kaçınmalılar." dedi.

AK Partili Dağ'dan aday adaylarına hem tavsiye, hem uyarı!

Burak Cilasun - Ben TV

Yerel seçimlere giderken Adalet ve Kalkınma Partisi'nde bugünden itibaren başlıyor. Bir hafta sürecek olan aday adaylığı başvuru süreciniyse,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ben TV için yorumladı.

Aday adaylarına tavsiyelerde bulunan Dağ, "Her seçim öncesinde adaylık süreçleri heyecan doğurur. Çok sayıda arkadaşımız aday adayı olur. Önemli olan aday adayı olan arkadaşların, kendilerinin önünü açmak için diğer aday adaylarının yahut görevde olan belediye başkanlarını karalamaması, olumsuz söz söylememesidir. Halka kendilerini anlatmalılar. Biz kamuoyu araştırmaları yapıyoruz ve bunu aday adaylarıyla ilgili de yapıyoruz. Bu saatten sonra aday adayları arkadaşlar, kamuoyunda yer almak için kendilerini yıpratacak hareketlerde bulunmaları yanlış olur. Siz eğer ilçenizin ya da ilinizin kamuoyunda bugüne kadar varsanız zaten belli bir yer edinmişsinizdir. Bu saatten sonra yapacağınız hamleler sayesinde kamuoyunda olma gibi bir durumunuz olmaz. Arkadaşlarımız başvurularını yapsınlar. Sonrasında da AK Parti Genel Merkezi'nin araştırma, istişare sürecini beklesinler. Tarlada şimdiye kadar iziniz varsa zaten hasatta da adınız olur. Aday adaylığına başvurup sonrasında "Esnaf gezeyim, kıraathane gezeyim, broşür bastırayım, kendimi tanıtayım, kartvizit bastırayım" demekle olmaz. Biz zaten bugüne kadar kamuoyunda sevilen, tanınan, bilinen isimlerin tespitini yaptık. 

"KAPI DIŞARI ETSİNLER!"

AK Parti'de aday adaylığının iktisadi karşılığı olduğu ve aday adaylığı kartvizitlerinin, daha sonra ticari sahada kullanılmaya çalışıldığı iddialarını da yanıtlayan Dağ, şunları söyledi:

"AK Parti Genel Başkan Yardımısı olarak çok net bir şekilde söyleyeyim ki; Bizde aday adaylığı, adaylık, vekillik bu tarz hususlarda öncülük ve öncelik sebebi değildir. Eğer bu niyetle hareket edenler varsa, onlar bu niyetlerini ortadan kaldırsınlar. Devlet ya da özel sektörde bu şekilde hareket eden birileriyle karşı karşıya kalanlar olursa, onlar da o kişileri bunu kullanmaya kalktığı anda kapı dışarı etsinler! "Ben adayım, ben aday adayıyım" gibi bir ifadeyle başlayıp, sözün sonunda bir talep geldiği anda dediğim gibi en ufak bir taviz vermesinler."

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER