AK Partili Baran: Karşıyaka, engelli dostluğu sayesinde parmakla gösterilecek!

AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Uğur Baran, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne yönelik olarak çarpıcı bir çıkış yaptı. Baran, "Karşıyaka'yı Türkiye'de engellilerin en rahat yaşayabileceği yer haline getireceğiz." dedi.

AK Partili Baran: Karşıyaka, engelli dostluğu sayesinde parmakla gösterilecek!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili bir mesaj yayımlayan AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Uğur Baran, Karşıyakalılara, ilçeyi engelli dostu hale getirme sözü verdi. Özellikle imar planlarındaki sıkıntılar ve geçmiş dönem belediye uygulamalarının engelliyi mutlu etmediğini belirten Baran, "Karşıyaka, Türkiye'nin en özel ilçelerinden biri. Buna karşın engelliler için yapılan uygulamalardaysa ne yazık ki sınıfta kalınmış. Göstermelik uygulamalar, sırf yapmak için yapılan işler ilçedeki binlerce engelli ve ailesinde engelli birey bulunan vatandaşımızı memnun etmiyor. Engellilerimizin sosyal hayata katılması çok önemli. Ben yıllarca "kaykaylı çocuk" olarak Karşıyaka'da engelli olmanın zorluklarını yaşadım. Yeni nesil yaşamasın istiyorum." dedi.

AK Parti iktidarı süresince engelliler için yapılan projelere de değinen Baran, "Gerek özel sektörde, gerekse de kamuda engelli istihdamı, iktidarımız döneminde çok büyük bir artış gösterdi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın engelli bireylere karşı hassasiyeti ile partimizin yetkili isim ve kurullarının yaptığı çalışmalar bugün meyvesini vermiştir. Evde özel bakım hizmeti alan engelli sayımız devletimizin teşvikleriyle arttığı gibi, yine özel sektöre verilen teşviklerle birlikte çok sayıda engellimiz sosyal hayatta ve iş yaşamında yer edinebilme fırsatı bulmuştur." dedi.

Baran, ayrıca Karşıyaka'da partisinin adayı olarak gösterilmesi durumunda engellilere yönelik belediye kaynaklarındaki pozitif ayrımcılığın da öne çıkacağını belirtirken, "Karşıyaka, Türkiye'de engelli dostu olarak parmakla gösterilecek örnek bir kent olacaktır." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER