AK Partili Baran'dan Soyer'e farkındalık çıkışı!

AK Partili Ahmet Uğur Baran, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'in tekerlekli sandalyeye binerek verdiği pozlara tepki gösterdi.

AK Partili Baran'dan Soyer'e farkındalık çıkışı!

Burak Cilasun /Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'in farkındalık amacıyla tekerlekli sandalyeye oturmasına, kendisi de engelli olan AK Parti Karşıyaka 1. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı Ahmet Uğur Baran'dan dikkat çekici bir tepki geldi.

Sosyal medyadan tepki gösterdi

AK Parti'de İzmir ve Genel Merkez düzeyinde engelli koordinasyon merkezlerinde başkanlık ve çeşitli görevler üstlenen ve engellilere yönelik çalışmalarını dönem dönem basınla paylaşan Uğur, sosyal medya hesabından, Soyer'in tekerlekli sandalyedeki fotoğrafını paylaşarak, "Sizin farkına yeni vardıklarınızı, biz içimize sindireli, çözümler bulalı ve uygulamaya geçireli uzun zaman oldu. Tunç Soyer; takıldığınız bir konu olursa biz buradayız. Esas düşündüğümüz; partiniz zaten İzmir’de görevde. Bunca yıldır fark edemeyişinizin sebebi..." ifadelerini kullandı.

"Türkiye'de engellinin adı varsa AK Parti sayesindedir"

Konuya ilişkin Ben TV'ye de kısa bir açıklamada bulunan Baran, "Biz AK Parti olarak yıllardır Türkiye genelinde engelli haklarının iyileştirilmesi, devlet kadrolarında kontenjan artışı, sosyal imkanlardan daha fazla faydalanma, pozitif ayrımcılık ve birçok konuda bizden önceki hükümetlerin yapamadığı, yapmadığı birçok projeyi hayata geçirdik. Bugün Türkiye'de engellinin adı varsa bu AK Parti hükümetlerince yapılanlar sayesindedir. İzmir'deyse kötü bir şehir plancılığı anlayışıyla, asansörü çalışmayan üst geçitlerle yıllar yılı sıkıntılar devam etti. Biz artık İzmir'de CHP'nin yerel yönetici ve yerel yönetici adaylarından topluma şirin görünecek fragmanlarından bıktık. İnşallah bu fragmanların mutlu sonla biten uzun metrajlı filmini 31 Mart gecesi İzmir'de Büyükşehir Adayımız Nihat Zeybekci önderliğinde AK Parti başaracaktır. AK belediyeciliğin engelli haklarına olan hassasiyetini tüm hemşerilerimize göstermek için geri sayım yapıyoruz." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar Kısaağa
Serdar Kısaağa - 2 hafta Önce

Sayın Soyer'e teklifimdir. O TEKERLEKLİ SANDALYEYLE VE O BASIN ORDUSUYLA LÜTFEN SEFERİHİSAR SOKAKLARINDA FARKINDALIK YARATSIN. BAKALIM ENKAZ DURUMDA BIRAKTIĞI MAHALLE ARASI YOLLARDA VE KALDIRIMLARDA 10 METRE GİDEBİLECEK Mİ?

banner47