AK Parti’den CHP 'Buca' tepkisi

AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül, CHP Buca'da yaşanan aday krizi ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Şengül; “Halkımızın temiz duygularını kullanarak menfaat kavgasına girenler, 31 Mart’ta unutamayacakları bir ders alacak. " dedi

AK Parti’den CHP 'Buca' tepkisi

BEN TV / Türkiye'de gözler 31 Mart'ta gerçekeleşeck olan yerel seçimlere çevrilmişken, siyasi partilerde Yüksek Seçim Kurulu takvimi kapsamında meclis üyesi aday listelerini seçim kurullarına iletti.

Süreçte, İzmir bazında en hareketli ilçe Buca oldu. CHP, Buca’da ilk olarak Aydoğan Hepdemirgil ismi gündeme gelmiş, ardından Suat Nezir Buca Belediye Başkan Adayı ilan edilmişti. Tanıtım toplantısında bile Kılıçdaroğlu tarafından tBuca adayı olarak tanıtılan Nezir, son gün bir sürpriz bir kararla görevden alınmış ve yerine Erhan Kılıç ismi aday olarak resmileşmişti.

Yaşanan bu gelişmeler CHP içinde tepkiye neden olurken, AK Parti cephesiden de bir açıklama geldi. 

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir çaıklama yaptı.

İşte o açıklama:

CHP’de “millete hizmet” ve “adalet”, sözde kalmış kavramlardır. CHP içindeki makam kavgaları ve entrikalar, bu zihniyetin İzmir’e hizmet amacının olmadığını gösteriyor. Halkımızın temiz duygularını kullanarak menfaat kavgasına girenler, 31 Mart’ta unutamayacakları bir ders alacak. CHP, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hemşerileri olan Evlad-ı Fatihanlar ile değil, memleketine kurşun sıkanlarla ittifak yaptı. PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle istişare edilerek adaylar belirlendi. Atatürkçü, vatansever ve özgürlükçü İzmir halkı, bu durumu içine sindirmeyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER