AK Parti İzmir Teşkilat Başkanlığı, artık ona emanet

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti ) İzmir Teşkilat yeni Başkanı Tanfer Kemerli önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Kemerli, iftar ve sahur programlarını iyi değerlendireceklerini söyledi

AK Parti İzmir Teşkilat Başkanlığı, artık ona emanet

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İzmir İl Başkanı Aydın Şengül tarafından, Teşkilat Başkanlığı görevine getirilen Tanfer Kemerli, getirildiği görev için kendisine sürpriz olduğunu belirtti.

2003 yılında AK Parti ile siyaset yaşamına başlayan Tanfer Kemerli, AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan aday adaylığı ve birçok ilçede yaptığı teşkilat başkanlığı görevlerinin ardından bu kez İl Başkanlığında Teşkilat Başkanı olarak göreve başladı.

Göreve geldiğimizden bu yana bir hafta oldu” diyen Kemerli, çalışmaya ilçe koordinatörlerini atayarak hızla başladıklarını belirtti.

"Teşkilatlarımızın yüzde 50’si yeni, yüzde 50’si ise eski yönetimlerin devamı" şeklinde belirten Kemerli, bir haftalık süreçte ekibiyle birlikte yaptıklarını açıkladı.

Kemerli, 1 haftalık süreci şöyle sıraladı: İlçe teşkilat başkanlarıyla irtibata geçtik. Kendi ilçelerinde yapmış oldukları teşkilat şemalarını istedik. Onlarda da mahalle koordinatörleri var. Mahalle başkanlarının belirlenmesi ve mahalle yönetimlerinin toplantı yapmaya başlayıp başlamadığı şeklindeki bilgileri istedik. Onların da şu anda birçoğu tamamlandı. Birkaç ilçe kaldı, bugün onlar da tamamlanacak. İlçelerdeki ana yapı tamamlandıktan sonra Teşkilat Komisyonu oluşturacağız. Şu anda o çalışmaları yapıyoruz. İlçe koordinatörlerini belirledik. İlçe koordinatörleri il yönetim ve il yedek yönetim kurulu üyelerimizden oluşuyor. Herkese görev vermeye çalıştık.

Teşkilat Başkanı Kemerli, "İzmir’in kaybedecek bir dakikası yok. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri ile 2019 yerel seçimleri var. Hazırlıklarımızı hızla bitirip tam kadro sahaya çıkmamız gerekiyor. Planlarımıza göre milletvekilleri listeleri açıklanmadan evvel İzmir teşkilatı olarak hazır hale gelmeyi hedefliyoruz” dedi.

AK Parti İzmir Teşkilat Başkanı Tanfer Kemerli, sahada seçim çalışmalarını iftar programları ve sahur programları şeklinde yürüteceklerini söyledi.

"HER EVE, HER İFTAR VE SAHURA KATILACAĞIZ"

Kemerli, Ramazan'a dek esnaf ve sivil toplum kuruluşu ziyaretleri yapacaklarını, iftarda ise her teşkilat mensubunun bir evde ya da iftar çadırında iftara katılacağını söyledi.

Kemerli, sözlerini şöyle noktaladı: Her teşkilat mensubumuz ya bir evde iftara katılacak ya sokak iftarında olacak. Sahurda da bazı merkezlerde sahur sohbetleri yaparak İzmirlilere Cumhur İttifakı'nın önemini anlatacağız.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER