AK Parti İzmir, stratejiyi belirledi: Hedef gençler

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu seçim koordinasyon kampı ikinci gününde devam etti. SKM Başkanı, Siyasi ve Hukuki İşler İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Özkan İzmir'de 500 bin genç olduğuna vurgu yaparak genç oyların alınması gerektiğini söyledi.

AK Parti İzmir, stratejiyi belirledi: Hedef gençler

SKM sunumuyla başlayan toplantıya AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Hüseyin Kocabıyık, belediye başkanları, ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat üyeleri katılım sağladı.  

"DAHA FAZLA GENÇ SEÇMENDEN OY ALINMALI"

Siyasi ve Hukuki İşler İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Özkan’ın sunumuyla gerçekleşen toplantının ilk bölümünde seçim koordinasyonunun stratejisini izleyen SKM Başkanı, Siyasi ve Hukuki İşler İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Özkan, seçim sürecinde izlemesi gereken stratejilere değinerek, ilçelerin mail koordinasyonunu sağlayacak, aynı zamanda iletişime yardımcı olacak bireylerin bulunması gerektiğini dile getirdi. Aynı zamanda İzmir’in demografik yapısı hakkında bilgi veren Özkan, “İzmir’i dört bölüme ayırarak, Bakırçay Havzası, Küçük Menderes Havzası, Yarımada ve Metropol Bölgelere ayırdı. Bu bölgelerdeki demografik yapıları detaylı olarak ele alan Özkan, “Gençlerin seçimler üzerinde belirleyici faktör olduklarının altını çizerek, İzmir genelinde 500 bin genç seçmenin olduğunu ve bunun 5’te 1’inin AK Parti’ye oy verdiğini belirterek, AK Parti olarak 24 Haziran seçimlerinde daha fazla genç seçmenden oy alınması gerektiğini kaydetti.HER İLÇEYE 250 BİN KİŞİLİK İFTAR MÜJDESİ

Sunumun ikinci bölümünde 24 Haziran seçim döneminin Ramazan dönemine denk geldiğini belirten Özkan, seçim stratejisinin Ramazan’da yapılacak etkinliklerle koordineli yürüyeceğini kaydetti. Bu kapsamda 30 ilçeye belirli günlerde 30 büyük iftar ve sahur programının düzenleneceğini müjdeleyen Özkan, “İlçelerimiz ise 30 Ramazan kendi programlarını yapacak ve uygulayacaklardır. İl Başkanı Aydın Şengül’ün destekleriyle 30 günlük Ramazan sürecinde her iftar bir ilçede 250 bin kişilik yemek il başkanlığının destekleriyle vatandaşa hizmet olarak sunulacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER