banner51

AK Parti İzmir İl Başkanından 'Özalan' açıklaması

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan'ın Londra'da cami açılışında bulunduğu sırada Ankara'da adına oy verilmesi iddiasının ardından, tartışmalarda beraberinde geldi. Olay sonrası bir açıklama da AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli'den geldi.

AK Parti İzmir İl Başkanından 'Özalan' açıklaması

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Geçtiğimiz hafta, 'Meclis'te oy usulsüzlüğü' iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte hafta içinde  Londra’ya giden eski futbolcu ve AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan'ın adına Ankara'da oy pusulası gönderildi. Bu durum sonrasında da tartışmalar peş peşe geldi.

Ortaya atılan iddiaara ilişkin açıklamada bulunan Özalan; parti adına görevli olarak bu seyahate çıktığını ve Ankara'ya döner dönmez de ilgili yasanın oylamasına katıldığını ifade etmişti.

"ORTADA KİMİN VERDİĞİ BELLİ OLMAYAN BİR PUSULA VAR"

Konuyla ilgili bir açıklamada AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den geldi. Ortada kimin verdiği belli olmayan bir pusulanın olduğunu ifade eden Sürekli; o pusulanın işleme konmadığını ve gece Ankara'ya dönen Özalan'ın Meclis'e giderek oyunu kullandığını ifade etti. 

Sürekli; "Alpay Bey resmi izinli olarak yurt dışındaydı. Böyle bir yanlışlık olmuş. İzinli olmasına rağmen, gece dönüp sabaha karşı oy kullanmış. Kimin verdiği belli olmayan bir pusula verilmiş ama kendisi zaten izinli. Öyle bir şeye ihtiyacı da yok. Yurt dışından döner dönmez, elektronik oylamada oy kullanıyor. Adı zaten tutanaklarda var. Bir problem yok bizim açımızdan. Şahsıyla ilgili bir durum yok." dedi.

NE OLMUŞTU?

Olay; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın veto ettiği termik santral bacalarına filtre takılmasını 2.5 yıl erteleyen düzenlemeyi de içeren vergi paketinin perşembe günkü oylamasında yaşandı.  Oylamaya geçilirken o sırada Londra’da bulunan Özalan için oy pusulası verildi. Meclis’te yoklama yapılınca da ‘Kuliste’ denildi.  Londra’da olan vekilin Meclis’te nasıl oy kullandığına ilişkin çeşitli tartışmalar da beraberinde geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER