AK Parti İzmir'den örnek etkinlik!

AK Parti İzmir İl Başkanlığı, su ve yemek bulmakta sıkıntı yaşayabilen sokak hayvanlarıyla ilgili farkındalığı arttırmak amacıyla örnek bir etkinliğe imza attı

AK Parti İzmir'den örnek etkinlik!

AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Birim Başkanı Gülşen Gezici, Gençlik Kolları üyeleri ve çocuklar, sokak hayvanlarına mama dağıttı, su verdi. '4 Ekim Hayvanları Koruma Günü" kapsamında Bostanlı ve Çiğli'de gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne olurken, gençler ve çocuklar da sokak hayvanlarıyla uzun süre vakit geçirdi. "Yaradılanı severim yaradandan ötürü" yazılı ve sokak hayvanlarının resimlerinin de olduğu tişörtler giyen gençler, herkese önemli bir mesaj vermiş oldu.

HER GÜN HATIRLANMALI

İl Başkan Yardımcısı Gülşen Gezici, hayvanların sadece bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğine dikkat çekti. Gezici, bundan sonra da sokak hayvanlarına yönelik farklı projeler hayata geçireceklerini vurguladı. Gezici, "Bütün canlıları severek yaşamalıyız. Sokak hayvanlarına merhamet, sevgi, bakım ve ilgi göstermeliyiz. Ayrıca tatil dönemlerinde alınan hayvanların sokağa terk edilmesi de son derece üzücü ve yanlış. Sokakta yaşayan canlarımızın sahiplenilmesi konusunda da hassasiyetin artması gerekiyor" dedi.

MOBİL VETERİNERLİK GELİYOR

Gezici, şöyle devam etti: "İl Başkanımız Aydın Şengül'ün talimatı ile kurduğumuz Hayvan Hakları Komisyonu olarak çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek. İzmir'de mobil veterinerlik konusunda da ciddi çalışmalarımız mevcut. Bunu da hayata geçireceğiz. Mobil veterinerlik hizmeti kapsamında genç ve idealist veterinerlerle birlikte pilot bir ilçemizde çalışacağız. Tedaviye ihtiyaç duyan sokak canlarına ses olma gayesindeyiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER