AK Parti İzmir'de kongreye doğru... Yönetime talip olanlar 500'ü aştı

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na atanan Aydın Şengül’ün yönetiminde olmak isteyenler başvurularını yaptı. Kısa özgeçmişlerin toplanıldığı il binasında başvuranların sayısı 500'ü aştı

AK Parti İzmir'de kongreye doğru... Yönetime talip olanlar 500'ü aştı

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na Aydın Şengül’ün atanmasından sonra başlayan İzmir’deki ilçe kongreleri tamamlandı. Gözler, 28 Nisan Cumartesi günü yapılacak il kongresine çevrilirken Şengül’ün tek aday olarak yapacağı listede yer almak isteyenler de çalışmalarını sürdürüyor. Eski, yeni yönetim kurulu üyeleri dahil partide önceden görev almış birçok isim yeni yönetimde yer alabilmek için yetki bekliyor.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na atanan Aydın Şengül’ün yönetiminde yer almak isteyen kişi sayısı 500’ü aştı. CV Bank’ın oluşturulduğu il binasında isimler tek tek görüşme odasına alınarak başvurular alındı.

Şengül’ün oluşturacağı yönetim kurulu listesine başvuru sayısı 500’ü buldu. Birçok kişi yeni ekipte yer almak için CV’lerini bıraktı. Referansları ve şimdiye kadar yaptıklarının da yazıldığı listeler için CV Bank oluşturuldu. İzmir Koordinatör Milletvekillerinin de inceleyeceği isimler arasından Şengül’ün çalışma prensibine ve yönetimine göre isimler belirlenecek. Adaylarda, partiye bağlılık birinci esas olacak.

Yarın saat 10:00’da başlayacak olan mülakatlara Kütahya Milletvekili İshak Gazel ile Konya Milletvekili Ömer Ünal başkanlık yapacak. Kurulacak farklı komisyonlar 3-5 dakika arayla görevlere talip olanlara sorular yönelterek görüşlerini alacak.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER