AK Parti İzmir'de, Alpay Özalan tepkisi: Siyaseti bırakıyorum

AK Parti İzmir’de milletvekili adayları açıklanmasının ardından partinin tanımış isimleri arasında yer alan ve 2. bölgeden aday adayı olup, aday gösterilmeyen İsmail Sarı milletvekili listesine tepki gösterdi. Sarı, “Bir topçu tepeden inme gelerek listeye yazıldı, aktif siyaseti bırakıyorum” dedi

AK Parti İzmir'de, Alpay Özalan tepkisi: Siyaseti bırakıyorum

AK Parti İzmir’de milletvekili aday listelerinin açıklanmasının ardından başlayan hareketlilik sürüyor. Listede sürpriz isimlere yer verilirken eski Milli Futbolcu Alpay Özalan 2. Bölge ikinci sıradan aday gösterildi. Ailesi İzmir’de yaşayan ve parti faaliyetlerine hiç katılmayan Özalan’ın adaylığına ilk tepki tanınmış bir isimden geldi.

AK Parti’de kurucu il sekreterliği, il yöneticiliği ,Bayraklı ilçe başkanlığı yaptıktan sonra 2014 yerel seçimlerinde Bayraklı’dan belediye başkan adayı gösterilen İsmail Sarı aktif siyaseti bıraktığını açıkladı.

Listeler açıklanmadan önce 2. Bölge’den milletvekili aday adayı olan Sarı, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“AK Parti’nim kuruluşunda kurucu il genel sekreteri, Mv. Adayı, Bayraklı İlçe Başkanı,Belediye Başkan adayı ve il Genel meclis üyesi olarak görev yaptım. Girdiğim tüm seçimlerde partimin oy oranını en üst seviyeye çıkarttım...

16 yıldır bilikte çalıştığım AK Parti teşkilatındaki dava arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Siyasî hayatım boyunca her zaman yanımda olan Bayraklı'lı can dostlarıma ve tüm halkımıza verdikleri destek için şükranlarımı sunarım.

AKTİF SİYASETİ BIRAKIYORUM

Şunu çok iyi anladım. Verilen onca emeğin hiç bir önemi yok. Bir topçu tepeden inme gelip, davası için yıllarını veren tüm teşkilâttaki arkadaşları yok sayarak listenin en ön sırasına yazılıyor. Artık aktif siyaseti bırakıyorum.

Haklarınızı helal edin. Benden yana helal olsun..Sevgilerimle”

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER