AK Parti İzmir'de 24 Haziran temposu: İlk iftar o ilçedeydi

AK Parti İzmir, Ramazan'ın gelmesi ve 24 Haziran'ın yaklaşmasıyla birlikte seçim çalışmalarına hız verdi. AK Partili Kemalpaşa Belediyesi'nin düzenlediği iftar programına teşkilattan çok sayıda partili katıldı

AK Parti İzmir'de 24 Haziran temposu: İlk iftar o ilçedeydi

Kemalpaşa Belediyesi tarafından Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen ilk iftar programı vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti. AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kemalpaşalıların katıldığı iftar programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Yapılan iftarın ardından katılımcılara hitap eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Ramazan ayında yapılan iftar davetine icabet etmenin Allah ve Peygamberine olan sevginin en güzel örneği olduğunu vurguladı.
 

"DÜNYA GÖZ YUMSA DA BİZ İSRAİL'E RIZA GÖSTERMEYECEĞİZ"
İslam dünyasında yaşanan sıkıntılara değinen Başkan Uğurlu, “Rabbim bizlere Kesrette Vahdet olmayı nasip etsin inşallah” diyerek konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Başta liderimiz sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hepimiz, herkes Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu her defasında ilan ettik. Bir kez daha ilan ediyoruz. Tüm dünya göz yumsa da biz İsrail zulmüne rıza göstermeyeceğiz. Mescid-i Aksa Müslümanlarındır ilelebet öylede kalacaktır inşallah.”

Kemalpaşa Belediyesi olarak her daim Kemalpaşalılarla olduklarını belirten Başkan Uğurlu, “Seçildiğimiz günden bu yana ilçemiz için yaptığımız her işe sizlerden bir şeyler kattık ve sizlerle sürekli istişarelerde bulunduk. İlçemizin bütün eksiklerini son 2 yılda tamamlayıp, hizmete açtık. Birçok projemiz alanında Türkiye’nin en büyüğü ve ilki olma özelliğini taşıyor. Mutluyuz çünkü bunları sizler için sizlerle birlikte yaptık. Allah’a hamdolsun bugün söz verip de yerine getirmediğimiz hiçbir şey yok. Hatta söz vermediğimiz birçok hizmeti de görevimiz olmamasına rağmen yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz” diye konuştu.

Ramazan ayında 30 gün boyunca her gün farklı bir mahallede iftar sofrası kurup hemşerileri ile bir araya geleceğini hatırlatan Başkan Uğurlu, “İlk iftar programımıza katılıp desteklerini esirgemeyen İl Başkanımız Aydın Şengül başta olmak üzere Kadın Kolları Başkanımıza, Gençlik Kolları Başkanımıza, İl Yöneticilerimize ve çok kıymetli hemşerilerime bir kez daha teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

"BİZLER ÜLKEMİZİ ÇOK SEVİYORUZ"

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, etkinlikte yaptığı konuşmada, ramazan ayının birlik ve beraberlik getirmesini temenni ederek, "Çok fazla siyasete girmeden, hangi siyasi görüşten, hangi düşünceden, hangi yaşam tarzından olursa olsun hepimizin bu ülkeye dair beklentileri hayalleri aynı. Bizler ülkemizi ve vatanımızı çok seviyoruz." dedi.

Şengül Kemalpaşa’da Kemalpaşalılar ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Kemalpaşa Belediyemizin ev sahipliğinde mübarek ramazan ayının ilk iftarını hep birlikte yaptık. Cenab-ı Allah birlik ve beraberliğimizi muhafaza eyleyip yaptığımız ve yapacağımız ibadetleri kabul eylesin. Katılımınız için sizlere ev sahipliği içinde kıymetli başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İftar programının ardından İl Başkanı Şengül, Belediye Başkanı Uğurlu ve beraberindekiler sevgi yolu esnaflarını ziyaret edip Kemalpaşalılarla sohbet ettiler.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER