AK Parti’ İzmir'de 2 istifa

AK Parti Bornova Meclis üyesi Metin Akçay ve parti kurucularından Ramazan Dinçsever partilerinden istifa ettiklerini duyurdu

AK Parti’ İzmir'de 2 istifa

BEN TV / 31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala, İzmir'de siyasi partilerde istifa dalgası da devam ediyor.  Son olarak, AK Parti Bornova İlçe Meclis üyesi iki isim, partilerinden istifa etti.

AK Parti’nin mevcut Bornova meclis üyesi Metin Akçay ve AK Parti’nin kurucu üyelerinden biri olan Ramazan Dinçsever, partilerinden istifa etti. 

 Akçay istifa ettiğini sosyal medya hesabından da duyurdu.

İşte Akçay'ın o paylaşımı:

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURUM...
1991 yılında Anavatan Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı ile başladığım siyasi hayatımda ilçe ve il teşkilatlarında tüm görevlerde bulundum...Anavatan Partisi fiilen kapandıktan sonra,2009 yılı mahalli idareler seçimlerinde siyaseten birlikte hareket ettiğim İlhan Kaya beyin ricası ile Fransa’dan,seçim çalışmalarına destek vermek için geldim ve bu vesile ile Ak Parti üyeliğim başlamış oldu.
Türkiye’de siyaset yapmanın zorlukları vardır. Bizler,aktif olarak siyaset yapanlar bunu çok iyi bilirler. Çünkü Ülkemizde,bir partide aktif olarak siyaset yapanlar,toplum tarafından bir takımın taraftarı gibi algılanır ve o şekilde muameleye tabi tutulurlar. Fakat siyasetçilerin büyük bir çoğunluğunun amacı Ülkesine hizmet etmektir.Hizmet etmenin çeşitli yöntemleri olabilir,doğrudur fakat bu siyasetçiler için o kadar kolay değil. Seviyoruz biz bu siyaseti. Eşimizi, işimiz,çocuklarımızı ihmal edecek kadar seviyoruz. 
İşte bu sevgi ve Toplumsal algı beni iki haftadır çok zorladı. Belediye Başkan Aday Adaylığı döneminde beni dinleyen, beni destekleyen eşim,dostum ve çok sevdiğim bütün arkadaşlarımı tek tek dolaşarak durum değerlendirmesi yaptım.
Bugün, arkadaşlarımın ve beni seven dostlarımın motivasyonu ile çok zor bir karar aldım. 28 yıllık aktif siyasi hayatımda ilk defa istifa ettim.
Bazen insan istemese de bu zor kararları almak durumunda kalıyor...
Haksızlıklara ve ayrımcılıklara muhattap olmak zordur. Ve her şeye rağmen boş ver dersin...Bir yere kadar...Ve sonunda seninle hareket eden, senden hizmet bekleyen insanların baskılarına dayanamazsın...
Siyaset yalnızca bir partide yapılmaz,Haksızlık ve ayrımcılığa karşı mücadele başka şartlar altında da verilebilir...Siyasette karar mekanizmalarının başında işinin ehli insanlar olmalı,olmayınca bazı şeyler tersine gelişiyor bu da bizi zorlayan bir diğer etkendir...
Arkadaşlarım...Siyaseti ve hizmet etmeyi seven bir insan olarak bugün üyesi bulunduğun Ak Partiden İSTİFA ETTİM...
Bugüne kadar desteklerini esirgemeyen eş,dost ve arkadaşlarıma teşekkür eder,saygılarımı sunarım...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER