Ak: Menderes’in makus kaderini birlikte değiştireceğiz

Yaptığı sosyal etkinlikler ve iyilik hareketleriyle ilçede adı Dar Günlerin Dermanı olarak dillendirilen Zerrin Ak’a olan destek çığ gibi büyüyor. CHP'den Menderes Belediye Başkan aday adayı Zerrin Ak,“Anne şefkatiyle Menderes’i kucaklamaya, kadın inceliğinde kente estetik katmaya ve cumhuriyet yurttaşı olarak tüm halkı hak ettiği nitelikte bir kente kavuşturmaya hazırım" dedi.

Ak: Menderes’in makus kaderini birlikte değiştireceğiz

MENDERES’İN MAKUS KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

İzmir’in Menderes ilçesindeki tek kadın Belediye Başkan aday adayı CHP’li Zerrin Ak seçim kampanyasında sivil toplum kuruluşları, odalar, etkin muhtarlar ve kanaat önderlerinden büyük destek almayı başardı. 1952’de kurulan belediyeye ilk kadın belediye başkanı olmaya hazırlanan Zerrin Ak, “Menderes’in makus kaderini birlikte değiştireceğiz. Toplumumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızı hak ettiği yere ulaştıracağız. Kadın dostu belediyecilik anlayışını, sosyal demokrasinin belediyecilik anlayışını Menderes’e getireceğiz. Buna yürekten inanıyorum.  Çünkü bizler destansı Kurtuluş Savaşı’nın kahramanları olan Şerife Bacıların, Nene Hatunların, Halime Çavuşların torunlarıyız.  İçimizdeki gücü göstermenin seçimleridir bu seçimler. Kadınsız siyaset, kadınsız demokrasi, kadınsız yönetim sadece kadınlar değil; bütün toplum için eksikliktir. Biz eksik görmeye değil eksikleri gidermeye talibiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi ‘Kadınlarımızın siyasete güçlü girişiyle Cumhuriyet değerlerinden geriye gidişin önü kesilecektir’” dedi.

HALKIMIZLA MENDERES’İ DÜNYA MARKASI YAPACAĞIZ

İlçeyi Odalar, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar ve her yaştan Mendereslinin yer alacağı yeni kuracakları Kent Konseyi ile birlikte yöneteceklerini anlatan CHP aday adayı Zerrin Ak, “Menderes’i biz çocuklarımızın hayalleriyle büyüklerin tecrübelerini, kadınların üretkenliğini, gençlerin enerjisini ve engellilerin engel tanımaz mücadele ruhu ile birlikte inşallah hepsini bir arada, bir potada buluşturarak yöneteceğiz. Onlarla birlikte hep beraber Menderes’i dünyanın markası haline getireceğiz. Biz kesinlikle iddialıyız” şeklinde konuştu.

Menderes ilçesinin yüz ölçümünün büyüklüğüne dikkat çeken CHP’li Zerrin Ak, 46 mahallenin sorunlarının çok farklı olduğunu söyledi. Zerrin Ak, “Tüm mahallelerimizin sorunlarına derman olacak bir belediye anlayışı ile göreve geleceğiz. Her sokağın yapısına göre projelerimizi hayata geçireceğiz. Ayakları yere basan, hayata ve hayallere dokunan projelerimiz Menderesimize artı değer katacak”dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Chp yerli
Chp yerli - 12 ay Önce

Bence siz bu politikalarla ancak akp adayı olursunuz. Bülent soylu da aynısını söylüyordu değiştirdi makus kaderi ne kadar hazine yeri varsa satti

SIRADAKİ HABER