AK Gençlik'ten, gövde gösterisi gibi iftar

AK Parti İzmir İl Gençlik Kollarının düzenlediği Vefa İftarında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile İl Başkanı Aydın Şengül, AK Parti’nin en fazla genci siyasete kazandıran parti olduğunu söylediler.

AK Gençlik'ten, gövde gösterisi gibi iftar

AK Parti İzmir İl Gençlik Kollarının düzenlediği Vefa İftarına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir Milletvekili Necip Kalkan, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Enis Günay, İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, eski başkanlar ve İzmir’deki gençlik teşkilatları yoğun ilgi gösterdi.

İl Başkanlığı binasının bahçesinde düzenlenen vefa iftarı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İftar öncesinde halk oyunları gösterisi sergilendi, iftara katılanlar orucunu açtıktan sonra ise dua edildi.

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları eski Başkanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yaptığı konuşmada, siyasette gençlerin önemine vurgu yaptı. Şu anda AK Parti'nin birçok kademesinde gençlik kollarından yetişen ekibin yer aldığını vurgulayan Dağ, "2002'de iktidara gelen partimizin en güzel yaptığı işlerden biri gençlik kollarında yetişen ekibin bu ülke siyasetine kazandırılmasıdır” dedi.

"GENÇLERİMİZ ÇOK İYİ YETİŞMELİ"

Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tabi ki bugünkü yerlerimize uzun süreler mücadele ederek geldik. Belki parti içinde ve dışında mücadeleler vererek bu makamlara gelmiş kişiler olarak bu makamlarda kalıcı olmayacağımızı biliyoruz. Ama bu makamları devrettiğimizde yine AK Partili genç kardeşlerimize bu makamları devredeceğiz. Bu ülkede iyi bir siyasetçi olmayı ve bir siyasetçide olması gereken ne varsa ona sahip olarak yetişmemiz gerektiğinin bilincinde olmalıyız. Maziyi, değerlerimizi unutmadan, değerlerimizi bilip onlarla amel edip, ondan sonra da bu günün teknolojisini ve gerekliliğini de yerine getirmeliyiz. Ona göre eğitim alıp yarınlara da en güzel şekilde hazırlanmalıyız."

"GENÇLERE KULAK VERİN, FİKİRLERİ ÖNEMLİ!"

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de konuşmasında hayatının çok önemli bir dönüm noktasında siyasete giren gençlerin fikirlerine mutlaka kulak verilmesi gerektiğine işaret etti.

Şengül, "Sanki gençler hiçbir şey bilmiyor gibi davranıp, sürekli onlara emirler verilmesini doğru bulmuyorum. Bütün yaramazlıkları olumsuzlukları gençler yapacakmış gibi gençleri hizaya sokma anlayışı artık son bulmalı. Biz belki gençlere örnek olacağız, nasihatlerde bulunacağız ama onları da mutlaka dinlememiz gerekiyor" dedi.

"MAKAMIMIZA GELEBİLECEK EN AZ 30-40 GENÇ YETİŞTİRMELİYİZ"

Dünyada değişmeyen tek şeyin omurgalı dik bir duruşa sahip olmak, sevgi ve samimiyet olduğunu dile getiren Şengül, AK Parti'de siyaset yapan gençleri diğerlerinden ayıran en belirgin özelliğin "ideali olan ahlaklı bir gençlik olması"  olduğunu ifade etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın kendisinin 2007'de il başkanı olduğu dönemde il gençlik kolları başkanı olduğunu, şimdi ise kendilerini genel merkezde temsil etmesinin gururunu yaşadıklarını belirten Şengül, şöyle devam etti:

"Geçmişini, köklerini tarihini benim gençlerim iyi bilmelidir. Bunları bilmeyen, geleceğini de şekillendiremez. Bizler bu makamlardan ayrıldığımızda 'arkadan çok iyi bir gençlik geliyor' diye gönlümüz rahat olmalı. Parti kurulduğu günden beri çalıştık, yüreğimizi ortaya koyduk. Biz gittikten sonra il başkanlığı yapacak 30-40 genç bırakabilirsek kendimizi başarılı görürüz. Gençlere ayrı bir hassasiyet ve önem veriyorum. Kendinizi yetiştirmelisiniz, okuyan, sorgulayan, araştıran bir gençlik olmalısınız."

Şengül, gençlerin daha donanımlı yetişmesi için seçimlerden sonra mini kamplar düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

"ESKİ BAŞKANLARA TEŞEKKÜR PLAKETİ"

Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Enis Günay ise konuşmasında İzmir'de katıldığı vefa iftarında bir araya gelmelerinin vesilesi olduğunu düşündüğü dava şuurunun mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Konuşmaların ardından İzmir'de gençlik kolları il başkanlığı yapan Hamza Dağ'a İl Başkanı Aydın Şengül tarafından plaket verildi. AK Parti İzmir Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan da önceki dönemlerde gençlik kolları il başkanlığı yapan eski başkanlarına plaketlerini sundu. 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER