AK Gençlik'ten Dünya Kupası için çağrı

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları, Dünya Kupası coşkusunu Kordon’a taşıdı

AK Gençlik'ten Dünya Kupası için çağrı

Seçim çalışmalarını özgün projelerle sürdüren Gençlik Kolları, İzmirli gençlerle her akşam Kordonda buluşuyor, hem Dünya Kupası maçlarını izliyor hem de seçim çalışması yapıyorlar.

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları, seçim çalışmaları kapsamında geliştirdiği projelerle dikkat çekiyor. Ramazanda 30 ilçede gece boyozu dağıtan, ‘İlk Oyum İlk Sohbetim’ projesi ile ilk kez oy kullanacak gençleri vekil adaylarıyla tekne turlarında buluşturan, Çay Çiğdem Bizden Sohbet Sizden etkinliği Kordon’u İzmirli gençlerle bir buluşma platformunu dönüştüren Ak Parti İl Gençlik Kolları, Kordon’daki bu etkinliği Dünya Kupası maçları ile renklendirdi.

“GENÇLERİ EN İYİ ANLAYAN PARTİYİZ”
İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, her ortamda İzmirli gençlerle bir araya gelerek AK Parti’yi anlatmaya çalıştıklarını söyledi. İnan, “Seçim takvimi açıklandığında önümüzde çalışma yapmak için çok kısa bir süre vardı. Özellikle gençlere, yaşıtlarımıza, ilk kez oy kullanacak, yaşça bizden biraz daha küçük kardeşlerimize ulaşmamız gerekiyordu. Çünkü onlar Ak Parti Türkiye’sinde büyüdüler. AK Parti’nin Türkiye’yi nasıl bir noktadan devralarak bugünlere getirdiğini çok iyi bilemeyebilirler. AK Parti hükümetlerimizin bu ülkeye neler kattığını, neler kazandırdığını; yurt dışında nasıl bir itibar sahibi yaptığını aktarmamız gerekiyordu. Bunun için de onları sıkmadan, ilgilerini çekebilecek etkinlikler tasarladık. İzmirli gençlerimizi Ak Partili vekil adayları ile bir araya getirdik. Genel Başkan Yardımcımızı, İl Başkanımızı gençlerle buluşturduk. Gençlerin kafalarındaki her soruyu yöneltebilecekleri ortamlar oluşturmaya çalıştık. Sonuç olarak Ak Partinin gençleri en iyi anlayan parti olduğunu biliyoruz ve bunu anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

KORDON’DA DÜNYA KUPASI COŞKUSU
Bu anlamda bugüne kadar birçok özgün proje geliştirdiklerini anlatan İnan, “Kordon’da ‘Çay Çiğdem Bizden Sohbet Sizden’ etkinliğimiz devam ediyordu. Bu arada Dünya Kupası başladı. Gençlik için ‘Dünya Kupası olmadan olmaz’ diye düşünerek, Kordon’daki etkinlik alanımıza büyük ekran kurdurduk. Burada bir yandan Dünya Kupası heyecanını yaşarken, diğer yandan seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER