Ahmet Hakan'dan Kılıçdaroğlu'na: Uymayın şu Tuncay'a!

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, köşe yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi.

Ahmet Hakan'dan Kılıçdaroğlu'na: Uymayın şu Tuncay'a!

CHP'nin CNN Türk'e boykot kararı alması sonrasında Demirören Medya ile CHP arasındaki ilişkilerin nasıl gelişeceği merak konusuyken, grubun en önemli gazetesi Hürriyet'ten çarpıcı bir çıkış geldi.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, boykot kararının arkasındaki isim olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın olduğunu ima ederek "Uymayın şu Tuncay'a" diye yazdı.

İşte Hakan'ın yazısındaki o bölüm:

- Size en katı olarak karşı olanlar bile sizin tahammüllü ve demokrat kişiliğinizin hakkını teslim ediyor. Uymayın şu Tuncay’a.

- Siz ki sözünü herkese ulaştırmak isteyen, mikrofon uzatan herkese konuşan, akreditasyona falan yüz vermeyen bir lidersiniz. Uymayın şu Tuncay’a.

- En ağır eleştirilere karşı bile sabır ve olgunlukla yaklaşan, bu yönünüzle de herkesin takdirini kazanan bir siyasetçisiniz. Uymayın şu Tuncay’a.

- Siz siyasi tarihiniz boyunca medyayla kavga etmekten kaçındınız. Size en çok haksızlık yapan yayın organlarıyla bile kavga etmediniz. Uymayın şu Tuncay’a.

- “Oraya çıktın, buraya çıktın” diye partili kovalamak, partili avına çıkmak... Size hiç mi hiç yakışmıyor. Uymayın şu Tuncay’a.

- “Bu akşam şu televizyona çıkmışsın, seni atıyorum partiden” şeklinde bir tutum... Sizin tutumunuz olmaz, olamaz. Uymayın şu Tuncay’a.

- Siz bir siyasi partisiniz. Televizyon kanalları sizin rakibiniz değil. Siyasi rakiplerinizi bırakıp televizyonlarla uğraşmayın. Uymayın şu Tuncay’a.

- Medya özgürlüğü diyorsunuz, sonra da “Oraya çıkarsan seni partiden atarım” diyorsunuz. Kendinizle çelişmeyin. Uymayın şu Tuncay’a.

- “Boykot moykot yakışmaz bize” deyin... “Herkes yapar biz yapmayız” deyin... “Bizim bir farkımız var” deyin... “Bize yakışmaz” deyin. Uymayın şu Tuncay’a.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER