Afişleri çöpe atılan Dağ: Siyasi baskı var

AK Partili Dağ, yeniden milletvekili adayı olduğu ikinci bölgedeki seçim afişlerinin ittifak yaptıkları MHP'li adaylarınki ile birlikte yırtılarak çöpe atıldığını söyledi. Dağ, "Bu siyasete prim vermeyeceğiz. Yıksalar da atsalar da yenilerini yerine koyacağız" dedi

Afişleri çöpe atılan Dağ: Siyasi baskı var

İzmir'in Bayraklı ilçesinde MHP'li adaylarınki ile birlikte tanıtım afişleri yırtılarak çöp konteynerine atılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun baskı siyasetinden kaynaklandığını öne sürdü.

Dağ, şöyle dedi:

"Afiş yaptırmak bizim dekmokratik hakkımız, onu kullanıyoruz. Herkesin bu dönemde bunu yapması gerekiyor. İzmir'de Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı olduğundan bu yana kentte baskı siyaseti uyguluyor. Bu baskı siyasetine biz prim vermedik. Bundan sonra da vermeyeceğiz. Yıksalar da atsalar da kenara koysalar da biz bunların yerine yeniden yenisini koyacağız."

BÜYÜKŞEHİR'DEN DAĞ'A JET YANIT

"Baskılardan değil özgürlükten yanayız"

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ tarafından ortaya atılan "Ak Parti ve MHP'ye ait ayaklı panolar, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından toplatılarak çöpe atıldı" iddiasının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "Belediyemiz, seçim dönemlerinde tüm siyasi partilerin propaganda çalışmalarına maksimum toleransla yaklaşmış ve yaklaşmaya da devam etmektedir. Herhangi bir siyasi partinin afiş ya da pankartlarının toplatılmasına ilişkin ilgili birimlerimize verdiğimiz bir talimat olmadığı gibi, bu tür yaklaşımların İzmir'deki demokratik ruh ve hoşgörü iklimine asla yakışmadığını da çok iyi bilmekteyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak baskıların değil özgürlüğün tarafındayız. Bu işin sorumlularının bir an önce bulunması, bizim de en büyük dileğimizdir" ifadelerine yer verildi. Büyükşehir yetkili leri, Seçim Kurullarının yazılı talimatıyla toplanması gereken afiş ve pankartların ise asla çöpe atılmadığını bilgisini de paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER