"Aday adayları; Kılıçdaroğlu'na dikkat!"

Erol Yaraş yazdı...

"Aday adayları; Kılıçdaroğlu'na dikkat!"

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu “2019’da ben bırakıyorum” dediği andan itibaren CHP kulisleri karıştı. Aziz Başkan yoksa ortaya çıkıp “Ben varım” diyenlerin sayısı 15’e yaklaşırken sessiz ve derinden gidenlerle bu sayı neredeyse 30’u buluyor.

Bir yiğit gibi ortaya çıkanlara veya gizli ve ince çalışanlara tek bir tavsiyem olabilir genel başkanınızla görüşüp onun size “Hadi iyi çalışmalar, arkandayım” cümlelerine sakın fazla inanmayın.

Hele “Adayım sensin” derse hemen adaylıktan vazgeçin, Ankara’yı acilen terk edin.

2014 seçimlerinde öyle olaylara ve konuşmalara şahit oldum ki bana güvenerek yanımda Kılıçdaroğlu ile konuşan milletvekili arkadaşıma ayıp olmasa burada hepsini yazmak isterdim.

Kılıçdaroğlu’nun her dönemde liderliğinin tartışılmasının ana sebebi işte bu yapamayacağı vaatleri söz olarak vermesidir.

Bununla ilgili birçok örnek yazabilirim.

Bir genel seçim öncesi Kılıçdaroğlu ile Hamdi Türkmen, Erdal İzgi ve benim yaptığımız ortak bir söyleşide “İzmir’e ithal aday koymayacağız. İzmir’in insan alt yapısı çok iyidir. Bu yapıdan faydalanacağız’’deyip, sonrasında seçimlerde bize 7 tane ithal adayı dayatmıştır.

Gene 2014 yerel seçimlerinde MYK’da Çeşme adayı olarak belirlenen Faik Tütüncüoğlu isminin parti meclisinde iki üç İzmirli üyenin baskılarıyla Muhittin Dalgıç olarak değiştirilmesine ses çıkaramamıştır.

Bunun gibi örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Genel Başkanın Kocaoğlu’na karşı en büyük ayıbı ise “ Ben bırakıyorum” dediği basın toplantısının ardından kendisini aramamasıdır.

15 yıldır bu şehirde namusu ve şerefiyle başarılı başkanlık yapan, onlarca büyük projeyi bu şehre kazandıran bir insana bu davranış biçimi kabul edilemez.

İnanıyorum ki bu ayıp ve diğer yanlışları Kılıçdaroğlu görevde kaldığı sürece hep hatırlanacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER