Abdulvahap Olgun: Bu seçim konvoy olmasın

Seçim kampanyası kapsamında temaslarına hız veren Olgun, Torbalı Emlakçılar Derneği ve Ayrancılar Konakkaleliler Derneğini ziyaret etti. Projeleri ile ilgi gören Olgun, 31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçiminde konvoy ve çevre kirliliğine son verilmesi önerisinde bulundu

Abdulvahap Olgun: Bu seçim konvoy olmasın

AK Parti Torbalı Belediye Başkan aday adaylığını açıklamasının ardından yoğun bir seçim kampanyasına start veren Abdulvahap Olgun çalımlarını hızlandırdı. Bugüne kadar birçok ziyaret gerçekleştiren Olgun, son olarak Torbalı Emlakçılar Derneği (TOREMDER) ve Ayrancılar Konakkaleliler Derneği üyeleriyle buluştu. Her gittiği davette büyük bir coşku ve sevgi seli karşılanan Olgun, iki ziyarette de Torbalı için hazırlamış olduğu 20 büyük projeyi anlatarak tam not aldı.   Torbalı Emlakçılar Derneği Başkanı Serkan Filiz ve Konakkaleliler Kültür ve Dayanışma Derneği adına konuşma yapan Uğur Kığı, Olgun’un adaylığının önemli olduğunu vurgulayarak başarı dileğinde bulundu. Hazırlamış oldukları projelerin mimar, mühendis, akademisyen ve şehir plancısı gibi meslek dallarından insanlara danışarak ortaya çıktığını vurgulayan Olgun, işi uzmanlarıyla yola çıktıklarını söyledi. Torbalı’nın sorunlarına kökten çözüm bulacaklarını ve gerekirse yumruklarını masaya vurmaktan çekinmeyeceklerinin altını çizen Olgun, mutsuzluklardan mutluluk çıkarmak için değil hizmet adına göreve talip olduklarını yineledi.

PROJELER KONUŞULSUN
Seçim çalışmaları için şartların değişmesi gerektiğini belirten Olgun, gürültü ve ses kirliliğinin yaşanmaması için alternatif yolların kullanılmasını önerdi. Olgun, “Yaşadığımız çağ artık dijital bir çağ. Ve her adayın artık sosyal medya, televizyon ve alternatif yollarla projelerini anlatarak kendilerini ifade etmeleri gerektiğine inanıyorum. Alışılagelmiş seçim çalışmaları nedeniyle hem gürültü kirliliği hem de gelişigüzel afiş asılmasıyla çevre kirliliği yaşanıyor. Artık bunları geride bırakarak sadece proje ve çalışmaların konuşulduğu ortama ihtiyacımız var. Sabahtan akşama kadar şarkı çalmak ve slogan atmakla ilçeye hizmet edilmez. Gelin bu seçimde kavga gürültü yapmadan, polemiğe girmeden projeler üzerinden yarışalım. Bakın bu derneklerin kapısı herkese açık. Her aday gelsin ben bu şehre ne katabilirim diye anlatsın. Biz her gün gerek sosyal medya da gerek ise televizyonlara çıkıp Torbalı için projelerimizi anlatıyoruz. Bu şehrin sorunlarını çözerek marka bir şehir olması gerektiğini söylüyoruz. Biz hazırız derken sadece slogan olsun diye söylemedik.” ifadelerini kullandı. 

GENEL İKTİDAR İLE YEREL HEP BULUŞSUN
Günü kurtaran çözümler nedeniyle sorunların daha çok büyüdüğünü ve Torbalı’nın yıllardır ihmal edildiğini belirten Olgun, “Torbalı çok göç alıyor, köklü çözümlere ihtiyaç var. Günü kurtaran çözümler ilerleyen dönemde katlanarak daha büyük sorunlara yol açacaktır. Hem alt hem de üst yapı olarak ilçemiz beklenen büyümenin gerisinde kalmamalı. Görev verilmesi halinde hiç vakit kaybetmeden çalışmaya başlayarak hem aradaki farkı kapatacağız hem de gelecek için önemli adımlar atacağız.  Her mahalleye özen göstererek toplu bir büyüme elde edeceğiz. Bu şehrin imkânları çok fazla, yeter ki yapılmak istensin. İktidar partisi ile uyum içerisinde ilçemize çalışarak yapılmayanı yapmak istiyoruz. 1983-1993 yılları arasında Anavatan Partisi iktidardayken sırf parti farklılığı nedeniyle Torbalı hizmet alamadı. Yani koca 10 yıl kaybetmiş olduk. Biz şu andaki durumu azami olarak değerlendirmek istiyoruz. Standart bir belediye değil çağ açan bir belediye anlayışı içerisinde olacağız. Gerekli irade ve kararlılıkla her sorunun üzerine giderek çözüm üreteceğiz. Kaybedecek vaktimiz artık yok. El ele hep birlikte yeni Torbalı için çalışacağız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER