3 belediye başkanı istifa etti

24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olmak isteyen kamu görevlileri istifa etti

3 belediye başkanı istifa etti

24 Haziran'da yapılacak seçimlerde milletvekili adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin istifa etmesi için bugün saat 17:00'da süre son buldu.

1 VALİ, 3 BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve TRT Genel Müdür Yardımcısı Fethi Kaya ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir bugün ilk istifa edenler arasında yer aldı.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, 19 yıldır Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığını yürüten Yusuf Ziya Yılmaz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, TRT Genel Müdür Yardımcısı Fethi Kaya AK Parti'den aday adayı olmak için görevlerinden ayrıldı.

EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ İSTİFA ETTİ

İstifa eden kamu görevlerinin arasında Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'un bulunması dikkat çekti. Altınok, AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrıldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan'ın memleketi Kırşehir'den aday adayı olması bekleniyor.

SGK BAŞKANI DA İSTİFA EDİYOR

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Selim Bağlı da istifa ediyor. Bağlı'nın Gaziantep'den milletvekili olmak istediği ancak AK Parti yönetiminin kendisine Şanlıurfa'yı önerdiği belirtiliyor.

SGK'da Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü de memleketi Bingöl'den aday adayı olmak için istifa etti.

15 TEMMUZ GAZİLERİ BAŞKANI

SGK'da çalışan ve 15 Temmuz Gazileri Derneği Başkanı olan Muammer Polat, Diyarbakır'dan aday adayı olmak için istifa etti.

Önceki seçimlere göre kamudan istifa pek yoğun olmadı. Bunun nedeni olarak kamu görevlilerinin erken seçime hazırlıksız yakalanması gösteriliyor. Bir diğer neden olarak da cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde bakanların Meclis dışından atanabilecek olması nedeniyle milletvekilliğine ilginin düşmesi gösteriliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER