Nankör Ekrem Oran

Öncelikle “NANKÖR” kelimesinin Türkçe sözlükteki karşılığına bakalım. “Kendisine yapılan iyiliğin değerini, kıymetini bilmeyen.” İşte Ekrem Oran’a cuk oturan tanımlama.

Oran’a neden nankör dediğimi açıklayayım.

Bugüne kadar Çeşme’de en düşük oyu alarak CHP’den Belediye Başkanı seçilen Oran, seçimlerden önce yaptığı açıklamalarda 1994 yılında sona eren Çeşme Festivali’ni yeniden başlatacağını açıklamıştı. Ben de “Ekrem Oran’ın ceviz yemesi lazım” diyerek bir yazı yazmıştım.

1994 yılından sonra da Çeşme Festivali’nin yapıldığını ve yıllarca festivali Faik Tütüncüoğlu ile Cem Bakioğlu’nun maddi manevi üstlendiğini, Ege TV İcra Kurulu Başkanı olarak benim de çok katkılarım olduğunu belirtmiştim. Yazının sonunda da Ekrem Oran’a “Biraz ceviz ye” diyerek, Tütüncüoğlu ve Bakioğlu’ndan özür dilemesi gerektiğini yazmıştım. Bu yazım üzerine Ekrem Oran, Cem Bakioğlu’nu aramış ondan da gerekli cümleleri duymuştu.

Oran şimdi son dört gündür de “Çeyrek asır sonra Efsane Çeşme Festivali dönüyor’’ diye atıp tutuyor, basın toplantıları düzenleyerek aklı sıra 1994 sonrasını yok sayıyor. Anlaşılan Ekrem Oran cevizleri gerektiği kadar yememiş!

Sen ve senin yandaşların ne kadar da inkâr etseniz 1994'ten sonra Çeşme yaşamına damga vuran festivalleri kimseye unutturamazsınız.

En büyük nankörlüğü ise Ekrem Oran onu kısa pantolonuyla siyasete sokan Faik Tütüncüoğlu’na yapmıştır. O dönemde “Bu adamı yanına alma sonra pişman olursun’’ diyenleri dinlemeyen Tütüncüoğlu, Oran’ı Belediye Meclis Üyesi yaparak CHP’ye almıştı.

Sonradan Faik Tütüncüoğlu pişman oldu mu derseniz, hem de çok çok pişman oldu. Bunu da her platformda çok açık bir şekilde dile getirdi.

Yazımı Türkçe'de çok güzel anlamı olan iki atasözü ile bağlayayım.

Güneş balçıkla sıvanmaz.

Aslını inkar eden …….

YORUM EKLE
YORUMLAR
türker
türker - 4 ay Önce

Canlı yayınlardan seyrederdik festivali