banner51

Ünlü Oyuncu Anneliğini Anlattı

Esra Akkaya, bir yıl önce Etiyopyalı bir bebek evlat edindi. “Leylekler bazı çocukları evlere bırakır, bazılarını ise başka yere bırakır, sizin gidip bulmanız gerekir” diyen oyuncu, oğlu Can Alex’le birlikte Annelik Sanatı dergisinin aralık sayısına konuk oldu.

Ünlü Oyuncu Anneliğini Anlattı
Esra Akkaya, evlat edinme sürecinden annelik deneyimlerine kadar tüm yaşadıklarını Annelik Sanatı dergisiyle paylaştı. Geçmişte bebek sahibi olmakla ilgili birtakım kötü tecrübelerinin olduğunu, fakat şimdi düşündüğünde geçmişte yaşananların aslında hiç de kötü olmadığını söyleyen Akkaya, annelik duygusunu evlat edinerek tatmayı uzun zamandır istediğini belirtti: “Tüm yaşadıklarımız bizi Can’a getirmek için yaşamamız gereken öğreti ve deneyimlerdi.”
Neden Türkiye'den Evlat Edinmedi
Evlat edinme sürecinin Türkiye’de çok daha yavaş işlediğini belirten Esra Akkaya, Etiyopya’dan evlat edinmeyi tercih etmesinin nedenini de anlattı. Türkiye’de sosyal hizmetlerde çalışan bir arkadaşının, buradaki çocuklara çok iyi bakıldığını ve başvuran aile sayısına göre ellerinde çok az çocuk olduğunu söylediğini aktaran oyuncu, kararında bunun da etkisi olduğunu belirtti.
 
Yeni Doğum Yapmış Gibi Hissettim
Can Alex’le birlikte Etiyopya’dan Türkiye’ye geldiğimizde annemin güzel sürpriziyle karşılaştık” diyen oyuncu, annesinin loğusa şerbetinden bebek çikolatalarına kadar her şeyi hazırladığını, birlikte çektirdikleri fotoğrafları bastırarak yastık kılıfları bile yaptırdığını anlattı. Ayrıca kendisini yeni doğum yapmış gibi hissettiğini söyledi.
Tuba Büyüküstün Benim Mentorum
“Anne-baba olmak bize çok iyi geldi, onunla birlikte evimize eğlence geldi” diyen Esra Akkaya, yakın arkadaşı Tuba Büyüküstün’den de çok büyük destek gördüğünü söyledi: “Bütün anne olan arkadaşlarımdan tavsiye alıyorum elbette ama bana hangisi uyuyorsa onu uyguluyorum.
 
Ancak özellikle Tuba Büyüküstün’den çok büyük destek görüyorum. Benim çocuğum yokken de onun anneliğini büyük hayranlıkla izliyordum. 
 
Annelik konusunda Tuba Büyüküstün benim mentorum. Bugüne kadar ne tavsiye verdiyse hepsi işime yaradı.
 
‘Şunu sakın alma boşuna para verirsin’ dedi, doğru çıktı. ‘Bunu kesinlikle al, çok işine yarayacak’ dedi, doğru çıktı. Can’ın odasını bile birlikte yaptık. Kızları da oğluma çok güzel ablalık yapıyor.”
Çalışmak İstemeyenleri Şimdi Anladım
Anne olduktan sonra çalışmak istemeyen arkadaşlarına şimdi hak verdiğini dile getiren Esra Akkaya, Can Alex’le birlikte geçen günlerinin tadını doyasıya çıkarmak istediğini söyledi.
 
Kaynak: Hürriyet
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER