Ünlü ismin şaşırtan değişimi! '20 kilo verdim'

Kanal D ekranlarında yayınlanan 2.Sayfa programına şarkıcı Nur Ertürk konuk oldu. Mide botoksu yaptırdığını söyleyen Ertük, ‘20 kilo verdim’ dedi.

Ünlü ismin şaşırtan değişimi! '20 kilo verdim'

İşte Nur Ertürk'ün açıklamalarından satır başları...
Mide botoksu yaptırdım. Son günlerde trend oldu. Ben yemeği çok seviyorum ve sürekli rejim yapıyordum. Ama yemeğe dayanamadığım için sürekli rejimimi bozuyordum. 80 kilo olduğum dönemler oldu. Buna bir çözüm bulmam gerekiyordu, ameliyat olmaya kesinlikle karşıydım.

Eğer obezite değilse bir insan ameliyat olamamalı. Çünkü son derece vahim olaylar yaşandı mide ameliyatlarıyla ilgili… Sonra araştırma yaptım, mide botoksunu buldum. Doktora başvurdum, yüze yapılan botoks gibi. Mide kasına yapılıyor, iştah merkezi kapatılıyor.

Mesela bir simit bile yeseniz sizi tok tutuyor, çünkü hazım süresini uzuyor. 6 ayda bir yenilemek gerekiyor. İki doz halinde yapılıyor. Tabii hastanın verdiği tepki de önemli.

Bu sistemi bir düzene oturtmak lazım, öyle her zaman yapmamak lazım. Doktor kontrolünde yapılmalı. Ben toplam 20 kilo verdim.

Bu işlem sedasyonla uyutuyor, 10 dakika hiçbir şey anlamıyorsun… Endoskopi aletiyle mideye giriyor ve işlemi yapıyor. 10 dakika sürüyor sadece.

Çok maliyetli bir şey de değil. Eğer iki doz alacaksanız 4 ile 8 bin TL arası tutuyor. Sakın ama sakın merdiven altı yerlerde yaptırmayın. Hastane ortamında yapılan bir işlem bu, hayatınızı tehlikeye atmayın.


 

Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER