'Türkiye'nin Türkan'ıyım'

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Jüri Başkanı Türkan Şoray, Avrupa’da İtalyan oyuncu Sophia Loren’a benzetilmesinin önemli olmadığını, Türkiye’nin Türkan’ı olmanın çok daha önemli olduğunu söyledi.

'Türkiye'nin Türkan'ıyım'

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 50.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Jüri Başkanı Türkan Şoray, basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 
Gazetecilerin Türkan Şoray’a "Avrupa’da İtalyan oyuncu Sophia Loren’e benzetilmek nasıl bir duygu?" sorusuna, kendisinin de Türkiye’nin Türkan’ı olduğunu söyledi.Türkiye’nin Türkan’ı olmanın yeterli olduğunu belirten Yeşilçam’ın Sultanı Türkan Şoray, "Ben de Türkiye’nin Türkan’ıyım. Nasıl o İtalya’nın Sophia’sı ise ben de Türkiye’nin Türkan’ıyım. Veliaht sözü beni rahatsız ediyor. Sanatseverler için her oyuncunun, sanatçının yeri ayrıdır. Veliahttı demek yoktur. Herkesin değeri farklıdır" dedi.
 
 
Sinemanın Starı  Bitti, Televizyonların Starı Başladı 
 
"Gazetecilerin yeni starlar çıkmıyor" sorusuna Şoray, "Yıllar öncesi sanat dünyasına sinema hakimdi televizyonlar yoktu.Yeşilçam yılarında sinemanın en önemli şeyi star yetiştirmesidir. Böyle isimler halkın sevdiği isimler benimsendi. Ama artık sinema dönemi bitti. Şimdi televizyonlar star üretiyor ve ama televizyonlar sürekli tüketiyor. Ne kadar kalıcı oluyor onu bilemiyorum. Emek vererek ortaya çıkan değer önemli. Onlar da hepsi hakkıyla tanınıyor" şeklinde yanıt verdi.
 
Şoray, film festivallerinde komedi filmlerinin ödül alamaması ile ilgili soruya ise, "Sinema renk yelpazesidir. Nitelikli bir komedi filmi Altın Portakalı alabilir" diye cevap verdi.
 
 
 
Kadir İnanırın Yanımda Olmasını İsterdim
 
Habercilerin, "Altın Portakal 50’nci yıl töreninde Cahit Berkay "Al Yazmalım" isimli filmi müziğini sunarken Kadir İnanır’ın yanında olmasını ister miydiniz?" sorusuna Şoray, "Müziği dinlerken duygulandım. Kadir’i seviyorum. Yanımda olmasını isterdim" dedi.
 
 
 
Kadir İnanır Akil İnsanları Kabul Etmediğimi Sandı
 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ise, "Kadir İnanır’a kıracak bir şey yapmadım. Akil adamlarla ilgili Antalya geldiğinde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile beni aradılar ben de yoktum. Kadir İnanır beni akil insanları kabul etmiyor anlamına aldı. Ben şehir dışındaydım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2013, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER