banner51

Türk Sanatçılarına Youtube Darbesi!

261 milyon izlenme rakamı “sahte” iddiasıyla silindi, Türk sanat camiası ayakta.

Türk Sanatçılarına Youtube Darbesi!
Türkiye'den yüzlerce şarkıcıya Youtube'da sahte görüntüleme rakamı iddiası. Dünyanın en büyük video izleme sitesi Youtube'un MÜYAP'a (Müzik Yapımcıları Birliği) ait kanalındaki 261 milyon izlenme rakamını sahte bularak sildiği iddiası müzik dünyasını karıştırdı.
 
Ali Eyüboğlu'nun yazdığı yazıda tubefilter.com sitesinin açıklamasına göre yakın zamana kadar dünyada izlenme sayısıyla ikinciliğe kadar çıkan MÜYAP ilk 100'e giremedi.
 
Tubefilter.com, liste dışı kalma nedeninin "Youtube, yaptığı denetim sonunda MÜYAP'ın 261 milyon görüntülemesini gerçek indirme ya da görüntüleme olmadığı gerekçesiyle sildi. O yüzden MÜYAP sıralamaya giremedi." diye açıkladı. Youtube Türkiye ofisi, silme açıklaması yapan tubefilter.com sitesinin kendileriyle ilgili olmadığını, konuyu incelediklerini silme iddiasının doğruluğunun ve çerçevesinin en kısa sürede açıklanacağını belirtti.
 
BİN ŞARKI 1 TL
 
Youtube'un videolardaki reklamların gelir paylaşımı uygulamasına göre video sahibi bin izleme karşılığı yaklaşık 1 TL gelir elde ediyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2013, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER