'Sunucu Kendisi Giyinmez'

Sunucu Gözde Kansu'nun ATV'de yayınlanan 'Veliaht' yarışmasındaki işine, 'dekolte' giydiği için son verildiği iddiaları üzerine yöneltilen soruları bazı kadın sunucular ve sanatçılar değerlendirdi.

'Sunucu Kendisi Giyinmez'
Suada Club’ta gerçekleştirilen "Gecce mekan oscarları 2013" ödül töreni öncesinde aralarında sunucular Ece Erken, Elif Güvendik Nayman’ın da bulunduğu bazı ünlüler, şu yorumlarda bulundular. 
Sunucu Elif Güvendik Nayman, şunları söyledi:
"Bakanımızın bence onun işten atılmasına sebep olacak bir şey yapacağını zannetmiyorum. Bireysel olarak fikrini söylüyor bence. 'İşten atılsın' diye bir cümlesi yok. Ben zannediyorum ki, yapımcı ve Gözde hanım arasındaki bir anlaşmazlıktan olduğunu düşünüyorum. Bence Gözde hanım bir açıklama yapmalı ki hepimiz aydınlanalım. İşten atılma kısmı, hiç kimsenin tasvip etmeyeceği, hiçbirimizin de hoşlanmayacağı bir durum tabii ki belki sunuculuk konusunda biraz kendini geliştirmesi gerekiyor. Ama oyunculukta çok başarılı bir oyuncu olduğunu düşünüyorum."
 
 
Ece Erken: Sunucu Nasıl Kendini Güzel Hissediyorsa Öyle Ekrana Çıkmalı
 
Sunucu Ece Erken ise konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:
"Sayın bakanımızın açıklamalarından olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Çünkü Türkiye o kadar güzel demokratik, o kadar güzel yönetiliyor ki, sanmıyorum artık kıyafetlere karışılacağını. Ben de mesela şu an bakanımıza göre dekolte bir kıyafetle çıkabilirim. Yıllardır biz ekrana böyle çıkıyoruz. Çünkü bizim işimiz güzel görünmek. Halk izlerken hem kulağına, hem de gözüne hitap etmek. Gözde hanım gayet de güzel bir kıyafet giymişti çok da hoştu. Dekolte dekoltedir. Nasıl kendini güzel hissediyorsa öyle ekrana çıkabilmeli. Biz İran vesaire değiliz. Sunuculuğuyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Ben birçok kanalda görev aldım. Bugüne kadar hiçbir kıyafetime müdahale edilmedi."
 
Banu Zorlu: Hiçbir Zaman Sunucu Kendisi Giyinmez
 
Şarkıcı Banu Zorlu, "Sanmıyorum bir dekolteden dolayı insan işinden atılır mı?" derken, işkadını Sema Çelebi de şunları söyledi.
"Görevden alınmasını hiç doğru bulmuyorum. Ayrıca Gözde’nin üstünde hiçbir açıklık yoktu. 'Biz onların şeyine karışıyor muyuz?' diye hem söylüyorlar. 'Biz, onlar' diye bir ayrılığım yok. Kızın görevden alınmasını abesle iştigal buluyorum, kusura bakmasınlar. Ben bugüne kadar öyle birşeyle karşılaşmadım. Karşılaşırsam beni o firma giydiriyor. O benim sorunum değil, o firmanın üzerinedir. O kızın işten çıkarılacağı yerde ben Caner Erdem’i de aynı şeyi görsem, söylerim. Hiçbir zaman bir sunucu kendisi giyinmez. Bu onun işten atılmasına sebep değil. Olmaz yani nerede yaşıyoruz. 21’inci yüzyılda İstanbul’da yaşıyoruz. Bütün Dünya’nın en büyük metropolü İstanbul."
 
 
Hüseyin Çelik: "Kişi Adı Asla Vermedim" Demişti
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, katıldığı bir TV programında, "Dün bir kanaldaki, yarışma programında sunucu öyle bir kıyafet gitmiş ki olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok ama çok aşırı. Dünyada da kabul edilemezö şeklinde sözler sarfetmişti. Çelik'in bu sözleriyle ATV'deki Veliaht programının sunucu Gözde Kansu'yu kastetiği öne sürülmüş, Kansu'nun işine yapımcı şirket tarafından son verilmişti.
Çelik ise, Twitter hesabında, " Mülakatta dekolte giyinmiş bir sunucuyu uçlara örnek olarak verdim. Bu konuşmamda bir TV, bir program veya bir kişi adı asla vermedim. Sonrasında isimlendirmeler, yakıştırmalar medya tarafından yapıldı. Bir kez daha söylüyorum. Duyarlılığımız toplumun genel duyarlılığıdır. Bir birey, bir TV izleyicisi veya bir politikacı olarak bir konuda görüşümü dile getirmek de benim en tabii hakkım ve ifade özgürlüğümdür. TV programındaki sözlerimden yola çıkarak "hayat tarzına müdahale ediliyor" gibi bir istismar konusu çıkarmak kötü niyetli bir çabadır" demişti.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2013, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER