Sosyal medyayı meşgul eden; Adisyonlar!

Sosyal medyayı yeme içme alanında en çok meşgul eden paylaşımların başında ödenen hesap gelmektedir. Bir çok ünlü de dahil olmak üzere fazla hesap ödediğinde dert yanarak sosyal medyada paylaşımlarda bulunmakta

Sosyal medyayı meşgul eden; Adisyonlar!

Hürriyet yazarı Koray Günyaşar, bugünkü köşe yazısında mekanlardaki adisyonlara ve sipariş verirken menüye bakmayı ele aldı.

İşte Koray Günyaşar'ın yazısı;

Kim nerede ne yedi, kim nereden kaça çıktı, aynı bölgedeki mekanlarda fiyat farkları neler… Bodrum’da yenen 80 liralık lahmacun-ayran menülerinin oldukça su kaldırdığı aşikar ama bir de akşam yemeklerinde yenen içilenin uzun uzadıya tartışıldığı durumlar görmüyor değiliz. Menünün en esnek olduğu restoranlar ise ezelden beri balıkçılar…

“AFG” balıkçı menülerinde en çok görülen ibarelerden biridir… Koyulması haksızlık da sayılmaz; halden çekilen balığın fiyatı alındığı güne göre değişiklik gösterirken basılı menüye bir fiyat koymak zordur, o yüzden “alınan fiyata göre” uygulaması yaygındır. Balığı seçer, fiyat sorar, belki ufak bir pazarlık eder öyle pişirtirsiniz… Bir de menüde yazmasına rağmen, bilerek ve isteyerek sipariş edilmesine rağmen memnun kalınmayan durumlar oluşabiliyor.

Örneğin bir restorana gittiniz ve kalamar tava için 55 lira ödediniz.  Pek çoğuna göre eğer ortada bir menü varsa, fiyatı görüp sipariş ettiyseniz artık bu kalamar tavaya “pahalı” deme şansınız yok. Ağzınızdan “pahalı” kelimesi çıktığı anda ortaya çıkan ve yazının başındaki cümleleri sırayla kuran bir ekip ortaya çıkıyor: “Sipariş verirken başınıza silah mı dayadılar!”

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER