Sıla'nın darp raporu eksik ve yetersiz çıktı!

Günaydın köşe yazarı Mevlüt Tezel, bugünkü yazısında Sıla ve Ahmet Kural arasında yaşanan ve günlerdir konuşulan olayın ayrıntılarını ele aldı

Sıla'nın darp raporu eksik ve yetersiz çıktı!

Sıla ve Ahmet Kural arasında yaşanan olaya farklı bir pencereden bakmanızı sağlayacak yazısında şoke eden ayrıntılar yer alıyor. İşte Mevlüt Tezel'in o yazısı...

Sıla herkesi kandırdı mı?

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı uzmanları; Sıla'nın, Ahmet Kural'dan şiddet gördüğü iddiasıyla özel bir hastaneden aldığı darp raporunu inceledi ve şu sonuca vardı: 'Rapor, Sıla'nın vücudundaki yaralanmaların oluş şeklini net bir şekilde tarif etmiyor.

Eksik ve yetersiz. Tıbben kabul edilemez.' Öncelikle bu haberi yapan GÜNAYDIN'dan Ömer Karahan'ı kutluyorum. Söz konusu kavgadan 18 saat sonra arkadaşlarıyla eğlenirken çekildiği iddia edilen görüntülerde de Sıla'nın çok mutlu olduğuna ve bahsedilen darp izlerine rastlanmadığına dair bir haber de çıkmıştı!

Şimdi yanıtlanması gereken sorular var. Eğer olay Kural'ın anlattığı gibi geliştiyse;

Sıla, Kural'ı aldattığını itiraf ettikten sonra evden kovulmayı hazmedemeyip ünlü oyuncuya iftira mı attı?

KADININ BEYANI ESAS MIDIR?

Kural, "Sıla'yı evden göndermek istedim ancak gitmedi. Birbirimizi kollarımızdan tutup sarstık, defalarca yere düştük. Arbede sırasında ben de yaralandım, belimi çarptım ve iki gün boyunca kalkamadım. Ama şikayetçi olmadım" demişti.

Eğer ortada Sıla'nın bahsettiği gibi bir darp olayı yoksa ünlü şarkıcı Türk halkını kandırdı mı? Sıla'nın tanıkları da yalan mı söyledi? Adli tıp uzmanlarının 'Tıbben kabul edilemez' dediği özel hastane raporu sahte mi?

Eğer Sıla, Kural'a "Seni bitireceğim" diyerek ünlü oyuncuya iftira atıp sosyal medyada linç edilmesine neden olduysa, bu olaydan en çok erkeklerden şiddet gören kadınlar zarar görür! Bu tür davalarda genelde kadının beyanı esas alınır. Kadının inandırıcı olması yeterli görülür.

'Kadının beyanı esastır' tartışılan bir uygulama. Bazı davalarda kadınların erkeğe iftira attığı ortaya çıktı.

Eğer Sıla'nın, kadına yönelik şiddet gibi toplumun hassas olduğu bir konuyu kendi hırsı ve çıkarları için kullandığı ortaya çıkarsa kadınlara en büyük kötülüğü yine bir kadın yapmış olur.

Kaynak: Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER