Sıla'dan 8 Mart Kadınlar Günü paylaşımı

Şarkıcı Sıla, Ahmet Kural ile şiddet davası sonrası 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Sıla'nın paylaşımı çok sayıda yorum ve beğeni aldı. İşte Sıla'dan 8 Mart Kadınlar Günü paylaşımı...

Sıla'dan 8 Mart Kadınlar Günü paylaşımı

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin ilk duruşma dün görüldü. Oyuncu Ahmet Kural'ın, Sıla Gençoğlu'na yönelik "Hakaret", "Tehdit" ve "Basit yaralama" suçlarından 5 yıla kadar hapsi isteniyor. Sıla, Ahmet Kural ve tanıkların ifadelerinden sonra duruşma 22 Nisan'a ertelendi.

32 YILDIR ÖLDÜRÜLEN HER KADININ ADINI BİLİYORUZ AMA..."

Sıla, sosyal medya hesabından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel bir paylaşım yaptı. "Sadece 2018 yılında 400 kadın cinayete kurban gitti" ifadelerini kullanan Sıla, feminizmin öncülerinden olan "Kadının Adı Yok" ve "Aslında Özgürsün" gibi kitapların yazarı Duygu Asena anısına çekilen videoyu paylaştı. Sıla, seslendirdiği videoyu "'Duygu Asena' bir kadın hakları manifestosu niteliğindeki 'Kadının Adı Yok' eserini 1987 yılında yazdı. Sadece 2018 yılında 400 kadın cinayete kurban gitti. 32 yıldır öldürülen her kadının adını biliyoruz ama hala kadının adı yok..." notuyla takipçileriyle paylaştı. Ünlü şarkıcının paylaşımı çok sayıda yorum ve beğeni aldı.

Kaynak: Habertürk

YORUM EKLE

banner47