Reynmen'den samimi açıklamalar

Sosyal medyada Yusuf Aktaş olarak bilinen Youtuber Reynmen'in klibi Türkiye'de en fazla beğeni alan ve 24 saat içinde en çok izlenen klip olmuştu. Çok izlenmenin ardından klibe dair çalıntı iddiaları da beraberinde gelmişti

Reynmen'den samimi açıklamalar

Hürriyet yazarı Ayşe Arman bütün iddiaları yaptığı röportajda Reynmen'e sordu. 

Reynmen: Şarkıya ve klibe ‘Çalıntı!’ dediler Komik! Ben şarkıcı bile değilim. Sosyal medya içerik yaratıcısıyım!

“Bana varoş diyorlar, çingene diyorlar. Umurumda değil” diyor.“Yapmacık olup sevilmektense kendim olup nefret edilmeyi tercih ederim” diyor.Babası manav, annesi ev kadını. Halde çalışmış, kabzımallık yapmış, hamallık yapmış. Yer sofrasında yemek yiyor. Bunları da göstermekten çekinmiyor.“Ben neysem oyum, bu da benim kültürüm, mış gibi yapmak bana göre değil!” diyor.

Çalıntı haberine Reynmen şöyle yanıt veriyor:

Konvansiyonel medya, beni kendi kodlarıyla konumlandırmak istiyor. Ben diyorum ki “Müzik bilgim yok. İlgim de yok. Canım istedi, klip yaptım. Oradan buradan fikir de aldım, alırım. Gizlemiyorum ki. Sanat eseri de icra etmiyorum”. Ama onlar, “Klip yaptıysan sen şarkıcısın!” diyorlar. “Fikir aldıysan da çaldın!”. Komikler. Kardeşim, bugün oraya bir müzik klibi koyarım, yarın başka bir şey. Benim niyetim, kendi patronum olmak ve sosyal medyada eğlendiğim işi yapmak. Öyle de yapıyorum. Sloganım da şu: “İşi bilen yapar... Az bilen akıl verir... Bilmeyen eleştirir... Yapamayan çamur atar!” Peki sen n’apabilirsin? Hiçbir şey! Tutturmuşlar, “Klip çalıntı... Klip çalıntı!”. Klibi n’apacan? Git şarkıyı Spotify’dan dinle. Kazı yaparken de bir sahnem var. Onu da yükselişte olan bir belediye tanıtım filminden arakladım!


SİVASLIYIM ABLA SİVASLILAR GÜZEL ŞARKI SÖYLER

Ayrıca şarkıcı olmadığını altını çizen Reynmen güzel şarkı söylemesini "Sivaslıyım abla! Sivaslılar güzel söyler. Bir eğitimim falan yok." şeklinde açıklıyor.

Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER