Polis Takibindeler

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı, ulusal kanallarda yayınlanan tüm yerli dizi ve filmleri mercek altına aldı. Polis, bu dizi ve filmlerde oynayan oyuncuların trafik kurallarına uyup uymadığını takip ederek istatistik çıkardı.

Polis Takibindeler
Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı, emniyet kemeri takma ve sürücülerin araç kullanırken cep telefonu ile konuşma kurallarına riayet eden dizilere 2014 yılı Mayıs ayı içerisinde ödül vercek. Ödülün ise 21 Mayıs 2014 tarihinde Ankara'da Ticaret Odası'nda verecek. Televizyonda izlenme oranları gittikçe artan yerli dizi ve filmlerdeki oyuncuların trafik kurallarına uyup uymadığına yönelik 1-30 Eylül 2013 tarihleri arasında takip edilerek çıkarılan bu istatistikleri dizi ve film yapımcıları ile paylaşıp, trafik kurallarına uyma oranlarını arttırmayı hedeflerken, izleyicilere de örnek olmayı amaçlıyor.
 
Dizilerin Trafik Kurallarına Uyma İstatistiği
 
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı tarafından 1-30 Eylül 2013 tarihleri arasında yayınlanan tüm diziler (1961 Bölüm) izlenerek, başta emniyet kemeri takma ve araç sürücülerinin kurallara uygun cep telefonuyla konuşmaları olmak üzere trafik kurallarına uyma hususunda takip edilerek istatistikleri çıkarıldı. 
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2013, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER