banner51

Paraşüt Tutkusu

Ünlü rock müzik sanatçısı Hayko Cepkin, Türk Hava Kurumu’nun (THK) Selçuk’ta düzenlediği 42. Türkiye Paraşüt Şampiyonası’na yarışmacı olarak katıldı ve Kuşadası Körfezi üzerindeki uçuşlar büyük ilgi gördü.

Paraşüt Tutkusu
Şampiyonaya katılan sporcuların arasında yer alan ünlü rock müzik sanatçısı Hayko Cepkin dört yıldır uğraştığı paraşüt sporunu çok sevdiğini ve son üç yıldır şampiyonalara katıldığını açıkladı. Paraşüt sporunun sanılanın aksine en güvenli sporlardan biri olduğunu vurgulayan Hayko Cepkin, geçmiş şampiyonalarda grup olarak birinci, bireysel olarak dokuzunculuğu bulunduğunu söyledi.
Paraşüt sporunun kendisi için en önemli kaçık noktası olduğunu anlatan Hayko Cepkin, “Paraşütten atladığımda gökyüzü bana inanılması güç bir özgürlük duygusu veriyor bana. Ayrıca yukarıda hiç kimse yok. Birkaç dakika bile olsa yalnız kalıyorum, kafamı dinliyorum. Yaşadığım heyecan beni rahatlatıyor. Paraşüt sporu hem yapılabilecek en güvenli sporlardan biri hem de çok keyifli. Düşmek çok keyifli ama ben paraşütle süzülmekten daha çok keyif alıyorum. Hedef atlayışlarını daha çok seviyorum. Çünkü özel hayatımda da hem hedefleri olan, planlı yaşayan biriyim. 4 bin metreden atlıyorsunuz ama aşağıdaki birkaç metrekarelik hedefe ulaşmaya çalışıyorsunuz. Hedef belirliyorsunuz kendinize. Bu yüzden çok seviyorum” diye konuştu.
Türk Hava Kuvvetlerine ait CASA tipi uçaktan gerçekleştirilen gösteri atlayışlarıyla başladı. Selçuk Havacılık Eğitim Merkezinde düzenlenen ve 48 profesyonel sporcunun katıldığı şampiyona, 5 Ekim günü sona erecek.
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2013, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER