Özden Kurnaz ile 'Kahkaha Terapisi'

Gülmek henüz tam olarak bilinmeyen nedenlerle vücudun gençleşmesini, bağışıklık sisteminin güçlenmesini, kanser gibi hastalıklarla daha iyi mücadele edebilmesini sağlıyor. Bununla ilgili son derece enteresan araştırmalar yapılmış ve hastaların güldüklerinde daha hızlı iyileştikleri görülmüş.

Özden Kurnaz ile 'Kahkaha Terapisi'

Kahkaha Yogası uygulayıcısı olan Özden Kurnaz ile Kahkaha Yogası İzmir Kristal Ayna Dönüşüm Merkezi'nde 9 Aralık Cumartesi günü İzmirlileri bekliyor. 

İşte Kahkaha Yogası'nın faydaları:

_Bedene daha fazla oksijen girmesini sağladığı için stresi azaltır.
_Vücudun, endorfin hormonu (mutluluk hormonu) salgılamasına neden olur; böylece kişi kendisini daha iyi hisseder.
_Bağışıklık sistemini güçlendirir.
_Dolaşım sistemini hızlandırır ve dengeler.
_İçe atılan ve bastırılan duyguların dışarıya vurulmasını; zihinde toplanan negatif düşüncelerin ve kaygıların kahkaha yoluyla giderilmesini sağlar.
_Bireylerin enerji ve motivasyonlarını yükseltir, böylece karşılaştıkları problemlere daha pozitif bir bakış açısı geliştirmelerine yardımcı olur.

KAHKAHA YOGASI NEDİR?

Kahkaha yogası, Tıp Doktoru Dr. Madan Kataria tarafından 1995 yılında keşfedilmiş bir yöntemdir. Bugün 65’i aşkın ülkede bu yöntem okullarda ve şirketlerde kişilerin motivasyonlarını arttırmak, streslerini azaltmak için uygulanmaktadır.
Kahkaha yogası, kahkaha egzersizleri ile nefes tekniklerinden oluşan, bedene daha fazla oksijen alınmasına ve kişinin kendisini daha enerjik ve daha sağlıklı hissetmesine yardımcı olan bir tekniktir.

Kahkaha yogası, nefes teknikleri ile birleştiğinde, stres, kaygı, öfke patlamaları, uyku bozukluğu yaşayan kişilerde destekleyici yöntemlerden birisidir.

Ve kahkaha yogasının, kalp rahatsızlığı, mide rahatsızlıkları, depresyon, baş ağrıları, yüksek tansiyon, kanser ve astım gibi rahatsızlıklar üzerine tedavi görenlerin de, iyileşme süreçlerine yararlı olduğu bilinmektedir. Kahkaha atmak ve doğru nefes üzerine çalışmalar yapmak her yaştan herkes için şifadır...

09 Aralık Cumartesi 3 Grup halinde yapılacaktır. Katılım Ücreti: 50 tl

1. Grup Saat 13:00 - 15.00
2. Grup Saat 16.00 - 18.00
3. Grup Saat 19:00 - 21:00

Seanslara rahat kiyafetler kalın çorap yada babetlerle gelinmesi tavsiye edilir...

Bilgi&Rez: 0 530 783 16 03 - 0 541 279 22 69

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER