banner51

Özay Şendir'den velayet tartışmasına farklı bakış açısı!

Emre Aşık ve Yağmur Sarnıç arasında yaşanan velayet tartışmalarının ardından sular durulmak bilmiyor

Özay Şendir'den velayet tartışmasına farklı bakış açısı!

Herkesin farklı düşüncelerle yorumladığı bu olayları bir kenara bırakacak olursak, sadece çocuklar mağdur oluyor diyebiliriz.

İşte bu son yaşanan velayet tartışmalarına Milliyet yazarı Özay Şendir, bugünkü yazısında farklı bir açıdan bakarak yer verdi.

"DOĞURMAK ANNE OLMAYA YETMEZ..."

Yıllar önce töre cinayetine kurban gidecek kızının çığlıklarını komşuları duymasın diye, televizyonun sesini açan bir ‘anne’ haberi okumuştum.
Bu hafta, kızını zorlayarak, kardeşinin oğluyla dini nikahla evlendiren, kız, kuzeniyle beraber olmak istemediği için kendini ikinci katın balkonundan aşağıya attıktan sonra, kanlar içindeki kızını içeri sokup, tekrar adamın koynuna sokan, kadına da “Anne o” diyoruz.
Fizyolojik olarak, bir bebeği dokuz ay karnında taşıyan herkese “Anne” diyebiliyoruz.
Aksi olsa, başkalarının yumurta ve sperminden oluşan bebekleri doğuran kadınlara da “Taşıyıcı anne” demezdik.
Her neyse gelelim asıl konumuza: Emre Aşık’ın ayrıldığı eşi, Yağmur Sarnıç’ın elinden çocuklarının zorla alınması, üstelik pedagog olduğu söylenen kişinin, çocuğu sertçe çekmesi içimizi dağladı. Baktım önceki gün televizyonda anne olmaktan, üzüntüsünden bahsediyordu bu genç kadın, yalan değildir, üzülmüştür mutlaka.
Ama o zaman fiziki şiddet uygulamayacaksın çocuklara.
Fiziki şiddete tanıklık eden okul müdiresi için, savcılıkta “Emre’den hoşlanıyor, o yüzden böyle yapıyor” demeyeceksin ya da bu iddiayı televizyonda da dile getireceksin.

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER