Oray Eğin'den, Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan'a tepki!

Habertürk yazarı Oray Eğin bugünkü yazısında Yılmaz Erdoğan'ın henüz sinemalarda gösterimdeyken 'Organize İşler Sazan Sarmalı' filmi için Netflix'le anlaşmasına tepki gösterdi.

Oray Eğin'den, Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan'a tepki!

İşte Oray Eğin'in yazısı;

Patlamış Mısır, bölüm iki: Sazan Sarmalı
Yılmaz Erdoğan’ın filminin bir gece ansızın Netflix’te belirmesi şaşkınlık yaratmışa benziyor. Halbuki mısır kavgası çıktığında Netflix’le görüştüğü ortaya çıkmıştı. Herhalde Netflix’e abone olmak için kapılarına gitmedi, belli ki filmini satacaktı. Nitekim öyle de yaptı.

Ne yazık ki ABD’deki platformlara yüklenmediği için “Organize İşler: Sazan Sarmalı” filmini görmedim; doğrusu pek de merak etmiyorum. Kendisinin sinemasıyla ilişkimi Noel Baba rolünde oynadığı filmde bitirdim.

Öte yandan rahatlıkla bu filmi daha önce gördüğümü söyleyebilirim. Filmin adı da bu duruma çok uyuyor: Hakikaten “Organize İşler.”

Konu sinemacıların para merakı. Yoksa hiçbirinin sinema sanatını koruma, kültürü canlı tutma, sanata katkı yapma gibi bir derdi yok. Bu işleri “festival filmi” yapıklarını söyleyip diye küçümsedikleri Nuri Bilge Ceylan ve Reha Erdem’e bırakmışlar. Sinemamızın onuru korumak onlara kalmışken Cem Yılmaz Erdoğan Endüstriyel Kompleksi’nin tek ilgilendiği banka hesapları.

Yazının tamamını okumak için tıklayın

YORUM EKLE

banner47