Ogün Sanlısoy Ankara'da

Ogün Sanlısoy 18 Ekim Cuma Günü Ankara The Big Bus'ta sevenleriyle buluşacak.

Ogün Sanlısoy Ankara'da
2011'de 4. solo albümü "Ben"i yayınlayan Ogün Sanlısoy, ilk kez akustik gitarıyla 1989 yılında Mimar Sinan Üniversitesi'nde Endüstri Ürünleri Tasarımı okurken sahneye çıktı. Bunu takip eden yıllarda farklı amatör gruplarda solistlik yaptı ve 1992'de Pentagram'a katıldı. Aynı yıl çıkan "Trail Blazer" albümününden sonra grupla birlikte Türkiye'de ve yurtdışında turnelere çıktı.
 
1994-95 yıllarında Gür Akad'ın kurdugu Klips grubunda solist olarak yer aldı ve bu grupla çesitli konserler verdi. 1996 yılında Pentagram'dan ayrılarak ilk solo albümünün çalışmalarına başladı ve 3 yıl sonra "Korkma" albümünü çıkardı. 2004 yılında yayınlanan ikinci solo albümü "O Gün" ile birlikte Atina'da yapılan olimpiyatlar bünyesinde bir konser verdi. 2006 yılında çıkardığı son albümü "Üç"ün ardından konserlere ağırlık verdi. 2008 yılında rock müzik grubu Almora'nın Kıyamet Senfonisi albümündeki İyiler Siyah Giyer parçasında vokaliyle yer aldı. 2009 yılında "Büyüdük Aniden", daha sonra da "Yukarıya Bak" isimli single yayınlandı. Ayrıca rap şarkıcısı Killa Hakan'la Volume Maximum albümü için bir düet yaptı.
 
Son albümü "Ben"in prodüktörlüğünü Volkan Başaran yaparken albümde Sanlısoy'a, gitarda Aytek Akçakaya, bas gitarda Sertan Coşkun, davullarda ise Sertan Soğukpınar eşlik etti. Albümün kayıtları 5 ayrı stüdyoda gerçekleştirildi. Albümde 13 parça bulunmakta ve bu parçaların 12 tanesinin söz ve müziği Ogün Sanlısoy'a ait.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2013, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER