banner51

'Normal Standartların Üstündeyim'

Oyuncu Engin Altan Düzyatan, ömrün, aşk aramakla ve doğru insanı bulmakla geçtiğini ifade ederken, kadın hayranlarının kendisini beğenmesi ile ilgili, "Normal standartların üstündeyim galiba. ’Çok yakışıklıyım’ diyerek uyanmıyorum. Ama böyle hissedilmesi veya bunun söylenmesi hoşuma gidiyor" dedi.

'Normal Standartların Üstündeyim'
Zeynep Özek’in Birleşik Arap Emirlikleri’nden yayın yapan MBC4 kanalı için hazırladığı ‘Turki Ekstra’ programında 10 Aralık Çarşamba günü TRT1’de ekrana gelecek ‘Diriliş-Ertuğrul’ dizisinin setinde yapılan röportajlar ekrana getirildi. Sunucu Liana Dahdouh’un’un sorularını yanıtlayan ‘Ertuğrul Gazi’yi canlandıran Engin Altan Düzyatan, giydiği kostümlerinin o döneme uygun olduğunu söyledi. Tüm çabalara rağmen üzerindeki malzeme ağırlığının hafifletemediğini anlatan Düzyatan, şöyle dedi:
 
“Üzerimdeki deri nereden baksanız 5 kilo. Benim kullandığı kılıç, gerçek ağırlığında; yaklaşık 1.5 kilo. Savaş sahnelerinde biraz daha gerçekçi olmasını istediğim, o zamanki insanların neler çektiklerini bir şekilde öğrenmek ve çok da şık göründüğü için gerçek kılıçla savaşıyorum. Atla birlikte seyahat etmeye başladığımız ya da savaştığımız zaman yaklaşık üzerimize 20 kilo ağırlık biniyor. Şu an üzerimde yaklaşık 7 katman var. Bunun keyfi de başka. ‘Şu anda daha rahat bir işte çalışmayı tercih eder miydin?’ dersen, etmezdim. Bu işin içinde olmak benim için çok zevkli.”
 
“BİZİM DÖNEMİMİZDE SEVGİYİ GÖSTERMEK RAHAT”
Düzyatan, o dönem ile bugünkü yaşam arasında çok büyük fark olduğunu ifade ederken bir soru üzerine, "Bizim dönemimizde sevgiyi göstermek daha bir rahatmış. Sevgimizi göstermeyi bir şekilde önemli buluyor ve bunu göstermeyi tercih ediyoruz. Kadınlar da bunu bekliyorlar. Ama o dönemde kadınların sevgilerini gösterme şekilleri bizimkinden bir hayli farklı. Her şeyden önce bir hayli sakin çok daha mesafeli çok daha birbirine gözlerle hitap edilen şeyler var" diye konuştu.
 
Engin Altan Düzyatan, aşkın insanı yaşama bağladığını, ömrün, aşk aramakla ve doğru insanı bulmakla geçtiğini ifade ederken, “Eğer bulduysanız ve o aşkın içindeyseniz hayat sizin için bir şekilde rahatlıyor. İşinize ve diğer yaşamınıza konsantre olacak alanınız oluyor. Bulamadıysanız ömrünüz o aşkı aramakla geçiyor. Bir şekilde konsantrasyonunuz hep dağınık oluyor" dedi. Düzyatan, kadın hayranlarının kendisini beğendiği hatırlatılınca şunları söyledi:
 
"NORMAL STANDARTLARIN ÜSTÜNDEYİM GALİBA.."
"İnsanın kendisine ’Yakışıklıyım’ demesi garip geliyor. Çok öyle hissettiğimi söyleyemem. Normal standartların üstündeyim galiba onu da kabul etmek lazım. ’Evet çok yakışıklıyım’ diyerek uyanmıyorum. Ben normal hayatımı yaşıyorum. Ama tabii ki böyle hissedilmesi veya bunun söylenmesi hoşuma gidiyor. Çünkü yaptığım iş de bir şekilde bunu da gerektiriyor aslında."
 
 
 
“SAKALSIZ HADIMI OYNUYORDUM, BURADA ALP OLDUM”
Daha önce ‘Fetih 1453’te oynayan Cengiz Coşkun, o nedenle son rolünü yadırgamadığını, kendisini bu kostümlerle doğmuş, o döneme aitmiş gibi hissettiğini söyledi.
 
Arap dünyasında ‘Fatima’ adıyla ekrana gelen ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisinden tanıdığı, daha sonra ‘Muhteşem Yüzyıl’da da oynayan Kaan Taşaner ise, "Muhteşem Yüzyıl’da sakalsız bir hadımı oynuyordum. Oradan buraya nasıl geçtim ben de bilmiyorum. Burada Alp oldum” diye espri yaparken, “Bir oyuncu için epik bir dünya kurmak çok daha keyifli” dedi. Taşaner, Ertuğrul Gazi dönemi ile günümüzün arasında yemek yeme, konuşma, yürüyüş biçimlerinin çok farklı olduğunu ekledi.
 
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER