banner51

Mustafa Ceceli-Sinem Gedik davasında flaş gelişme!

Aile Mahkemesi, Mustafa Ceceli ile Sinem Gedik’in oğulları Arın’ın menfaatinin korunması adına Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurup 7 yaşındaki çocuğa kayyum atanması talebinde bulundu

Mustafa Ceceli-Sinem Gedik davasında flaş gelişme!

Mustafa Ceceli, oğlu Arın’ın (7) velayetini almak için eski eşi Sinem Gedik ile şarkıcı İntizar arasındaki ilişkisinin video görüntülerini 3 Temmuz 2018’de dava dosyasına eklemişti. Sinem Gedik’in, Kanlıca’daki evinin yatak odasına gizli kamera yerleştirmek suretiyle elde edilen bu mahrem görüntüler kamuoyunda büyük tepki gördü. Eski eşi Sinem Gedik ile şarkıcı İntizar'ın video görüntülerini ortaya çıkaran Mustafa Ceceli, ünlü isimlerden de sert tepki gördü. 

Şarkıcı İntizar, olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İnsanların bedenleri, ruhları, mahremiyetlerine dil uzatılması ahlaksızlıktır. Boşanma ve yeni evliliği sürecinde prestiji kayboldu. Şimdi bu konu üzerinden kendini aklamaya çalışıyor.” 


ÇOCUĞA KAYYUM ATANMASI TALEBİ

Posta Gazetesi'nin haberine göre; velayet davasının görüldüğü İstanbul 9. Aile Mahkemesi, Mustafa Ceceli ile Sinem Gedik’in oğulları Arın’ın menfaatinin korunması adına Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurup çocuğa kayyum atanması talebinde bulundu.

PEDAGOGLAR DEVREDE

Aile Mahkemesi, Arın ile pedagog eşliğinde görüşülmesini, iddia edilen ilişkiden etkilenip etkilenmediğinin araştırılmasını istedi. Sonuç mahkemeye bir rapor halinde sunulacak. Sosyal hizmet görevlileri, Mustafa Ceceli ve Sinem Gedik'le de görüşecek. Mahkemenin çocuk için en doğru kararı vermesine yardımcı olmak için araştırma yapacaklar.


ÇOCUĞA KAYYUM ATANMASI NE DEMEK?

Velayet davalarında anne ve baba taraf olduğu için 18 yaşından küçük çocuğun haklarının korunması amacıyla mahkeme, bir kişiyi kayyum olarak atayabilir. Kayyum, anne-babanın onayladığı bir kişi olabilir. Ya da anlaşmazlık varsa mahkemenin atayacağı tarafsız bir kişi seçilir. Kayyumun görevi; mahkeme sonuçlanana kadar çocuğu yasal olarak temsil etmektir. (Kaynak:milliyetcadde.com.tr)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER