Muhterem Nur Müslüm filminden para aldı mı almadı mı?

Milliyet yazarı Ali Eyüpoğlu, Muhterem Nur'un Müslüm filminden 950 bin lira para aldığını söylemişti.

Muhterem Nur Müslüm filminden para aldı mı almadı mı?

Şarkıcı Emre Kaya'nın "Müslüm filminin gelirinden Muhterem Nur'a pay verilsin" önerisiyle başlayan tartışmada yeni bir gelişme yaşandı. Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, bugüne kadar yaklaşık 4.5 milyon kişi tarafından izlenen filmle ilgili " Mustafa Uslu'dan bir kuruş almadım" dedi.

Dün Kanal D ekranlarında yayınlanan 2.Sayfa programına Müslüm Gürses'in hayat arkadaşı Muhterem Nur konuk oldu ve konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Eyüpoğlu bugünkü yazısında Muhterem Nur'un söylediklerinin çelişkili olduğunu yazdı. İşte o yazı; 

MUHTEREM NUR’DAN ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

Bunca yıldır gazetecilik yapıyorsam bunu, sağlam bilgi-belgeye dayanmayan hiçbir haber ve yorum yazmamaya borçluyum.
Şarkıcı Emre Kaya’nın söylediklerinin aksine Muhterem Nur’un ‘Müslüm’ filminden para aldığını yazmam üzerine sanatçı çıkarıldığı ‘Söylemezsem Olmaz’da, “Film için Mustafa Uslu’dan bir kuruş almadım” deyince olay oldu. Neymiş?

Muhterem Nur, “Filmden telif aldı” iddiasını yalanlamış.

Peki gerçek öyle mi? Değil.

Nur, ‘Müslüm’ için Uslu’dan para almamış olabilir, ama filmin iki yapımcısı var. ‘Müslüm’ün haklarını satın alıp, Uslu’yla ortaklaşa film yapan Nuri Yıldırım’ın söylediği şu: “Konuşmayı dinledim. Muhterem Hanım, ‘Müslüm’den değil, film için Mustafa Uslu’dan bir kuruş almadım’ dedi. ‘Müslüm’ün haklarını alırken Muhterem Hanım’a yaptığım ödemelerin belgeleri ortada. Son olarak 200 bin TL verdim kendisine film vizyona girmeden birkaç ay önce. Nasıl ki bir şarkıyı eser sahiplerine para ödeyip, izin almadan kullanamadığınız gibi, gerçek hayatların filmi de izne tabi. Muhterem Nur’a hakkını ödemeden ‘Müslüm’ü film yapmamız mümkün mü?”

Bu yüzdendir ki Nur, ‘Söylemezsem Olmaz’da söylediklerini düzeltmek için öğleden sonra sosyal medyasında şu açıklamayı yaptı:

“…Benim ‘Müslüm’ filmiyle ilgili maddi ve manevi tüm haklarım korunmakta ve karşılanmaktadır. Böylesine güçlü bir filmle ilgili Mustafa Uslu ve yapım şirketiyle hiçbir problemim yoktur.”

Bu açıklamadan da anlaşılacağı gibi Nur, benim yazdığımı değil, kendi söylediklerini tekzip etti, yetmedi, dün sabah Kanal D’deki ‘2. Sayfa’da ilk yapımcıdan 350 bin TL aldığını açıkladı.  “Müslüm’den bir kuruş almadım” sözünü manşet yapanlar, nedense bu gerçekleri görmezden   gelip, yok saydı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER