Meme Kanserine Dikkat Çekti!

Yurt dışında meme kanserine dikkat çekmek için poz veren Kate Moss'un kampanyasından etkilenen Yonca Evcimik, sosyal medyada paylaştığı fotoğrafla günün en çok konuşulan konularından biri oldu.

Meme Kanserine Dikkat Çekti!
Batı ülkelerinde meme kanserinden ölümler azalırken Türkiye'de bu kanser türünden ölümlerin çoğaldığını vurgulayan Yonca Evcimik, ''Arkadaşlarım arasında meme kanserine yakalanan ve erken teşhis ile iyileşenler var, ancak Sağlık Bakanlığı'nın son verilerine bakınca yaş ortalamasının çok düştüğünü gördüm. 20 yaşından sonra her kadının mamografiye girmesi ve kontrollerinin aksatmadan yaptırması gerektiğini biliyorum ancak oranların artması üzücü, o araştırmada gördüğümüz her sayı binlerce kadını temsil ediyor'' dedi. 
 
Sosyal medyada paylaştığı fotoğrafla meme kanserine dikkat çeken ve her kadının o an, en azından bu ihtimali düşünüp, kendini muayene etmesinin bile ne kadar önemli olduğunu söyleyen Yonca Evcimik, gelen yorumlara da açıkçası şaşırdığını belirterek; ''Fotoğrafta başka bir şey anlatmak istemesine rağmen, konuyu cinselliğe çeken arkadaşlar oldu. Onları da anlıyorum belki eğlenmek istiyorlar. Oysa belki anneleri, eşleri, kız kardeşleri meme kanseri ve daha onların bile bundan haberi yok'' diyerek konuya farklı bir açıdan yaklaştı.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER