'Madenci Çocuğu Olmak Çok Zor'

Dosso Dossi Moda Show Fuarı için ülkemize gelen dünyaca ünlü top model Irina Shayk, HT Magazin’e konuştu.

'Madenci Çocuğu Olmak Çok Zor'
Rus kadınlarının güzelliğini Sovyet Rusya’dan kalma kültür karışımına borçlu olduğunu belirten Shayk şunları söyledi:
 
“Bütün olay kültür karışımında. Ben de zaten Tatar karışımıyım. Yüzde 50 Tatar’ım, hatta yüzde 50 Müslüman hissediyorum” dedi. Bir madenci kızı olan güzel model, Soma’daki maden faciasından çok etkilendiğini de söylemeden geçmedi: “Madenci çocuğu olmak çok zor, iyi bilirim. Onların hepsi birer kahraman...”
 
Sevgilisi Cristiano Ronaldo ile ilgili sorulara cevap vermeyen Irina Shayk, her kadın gibi anne olmak istediğini, şu anda ise yeğeni Irina ile annelik duygularını tatmin etmeye çalıştığını söyledi.
 
"Çocukluğunda deniz ve güneş tatili için annesi ve kardeşiyle Antalya’ya tatile gelen Rus top model İrina Shayk, bu kez Dosso Dossi Moda Fuarı için şehre geldi. Podyuma çıktığında tanımayanların bile parmakla gösterdiği Irina’nın süpermodel unvanını boşuna almamış olduğuna canlı tanık olduk."
 
Rusya’da bir köyde maden işçisi yarı Tatar bir babanın kızı olarak doğup modellikte zirveye tırmanmayı başaran Shayk’ın ilginç hayat öyküsünü kendisiyle konuştuk. Shayk, ve Rus kadınlarının güzellik sırrını kültür karışımı olarak açıkladı. 
 
Soma maden kazasının yetim çocuklarıyla kendini özdeşleştirdi, anneliğin kadınların dünyaya gelme nedeni olduğunu ifade etti.
 
Küçük bir Rus köyünde doğup büyümüşsün. Ünlü olmak için gittiğin büyük kentlerde yaşamak seni korkutmadı mı?
Tabii ki korkutucu ama benim kaybedecek hiçbir şeyim yoktu. Bunu yapmak zorundaydım. Babam ben 14 yaşındayken vefat etti. Annem iki işi yapmak, bana ve kız kardeşime bakmak zorundaydı. Bana böyle bir şans verilince geri çeviremezdim. Korkutucu ve zordu evet ama başarı zorlukla, çok çalışarak oluyor. 
 
Peki, o zaman karşılaştığın en büyük zorluk neydi? 
Açıkçası en başı en zoruydu. Paran yok, ailen yok. Arkadaşın yok. İngilizce bile konuşamıyorsun. Ben ülkeme geri dönmeyeceğim ve döndüğümde de bir şeylere sahip olacağım diye karar vermiştim. Üstüne tabii ki çok çalıştım ve oldu. Küçük bir kasabadan Paris’e gitmek herkesin cesaretle yapabileceği bir şey değil. 
 
‘ANTALYA’DA EVİMDE GİBİYİM’
 
Bütün dünyada tanınıyor, işin için dünyayı geziyorsun. Kendini nereli hissediyorsun; Moskovalı, Parisli, New Yorklu yoksa Madridli mi? 
Açıkçası modellik mesleği gittiğiniz yeri kendi eviniz gibi hissetmeyi gerektirir. Ben şu an Antalya’dayım ve buraya ait hissediyorum.
 
"Nerde olduğunuz değil kimlerle olduğunuz önemli. Sabah uyandığınızda kendinizi iyi hissediyorsanız evinizdesinizdir. Şu an Antalya’da evimde hissediyorum."
 
Güzelliği çok konuşulan bir kadın olarak senin kendini güzel bulmadığın yanların ve zamanların var mı? 
Her kadın gibiyim, kendimde güzel bulmadığım yerler oluyor. Kendimi iyi hissetmek için ben de çaba harcıyorum. Her zaman podyumda yürür gibi yaşamıyorum. Benim de pijamalı dağınık günlerim oluyor. 
 
Rus kızları neden güzel olur, bu konuda bir teoriniz var mı? 
Bu konu üzerine düşündüm ve biraz araştırdım. Diyete inanmam, zaten güzellikte düzenli beslenme önemli ama bence bütün olay kültür karışımında.
 
"Rusya’da yüzde yüz Rus bulamazsınız. Ben de zaten Tatar karışımıyım. Yüzde 50 Tatar’ım, hatta yüzde 50 Müslüman’ım. Sovyetler Birliği zamanı hepimiz Rus’tuk. Şimdi de öyle. Bence Sovyetler dönemindeki o kültür karışımının böyle güzel bir sonucu ortaya çıktı."
 
Dini bağlılık anlamında mı kendini Müslüman tanımlıyorsun, aile bağlarından dolayı kültürel anlamda mı yarı Müslüman hissediyorsun? 
Büyükannem Müslüman’dı ve ben gerçekten Müslümanlıkla büyütüldüm. Şöyle bir gerçek var ki Allah bir. Hangi dinde görünürseniz, hangi devlete ve millete ait olursanız olun, ben de evet gerçekten kendimi yüzde 50 Müslüman gibi hissediyorum. 
 
‘MADENCİ ÇOCUĞU OLMAK ZOR’
 
Türkiye’de Soma faciasında 301 madenci öldü ve çok daha fazla sayıda çocuk yetim kaldı. Sen de bir madenci kızısın, madenci çocuğu olmakla ilgili duyguların nedir?
Benim babam da madenciydi ve işi nedeniyle hasta oldu, komada yattı, erken yaşta kaybettim. Ben bilirim, madenci çocuğu olmak çok zor tabii. Aileleri için çok zor bir iş yapıyorlar. Soma çok üzücü ve keşke hiç olmasaydı.
 
"Fakat bu durumlar yaşanıyor ve o insanlar bence kahraman, o kadar saat yerin altında çalışıyor olmalarından dolayı. Bu işi yapabilen insanlar güçlü insanlar. Bütün ülke bir olmalı, o insanlara destek olmalı, bu işin üstesinden gelmeli. Onlara pozitif enerji vermeli."
 
'ANNELİĞİ İSTİYORUM'
 
Bizde sevgilisi olanlara (Shayk Real Madridli futbolcu Cristiano Ronaldo ile birlikte) hemen evlilik ve annelik planları sorulur, ne düşünüyorsun? 
Bir aile kurmak ve anne olmak, kadınların hayata böyle bir amaçla geldiğine inanıyorum. Hepimizi annelerimiz doğurdu, besleyip büyüttü.
 
"Onlara çok saygı duyuyorum. Ben de o kadınlardan biriyim. Benim için doğru zaman geldiğinde ben de anne olmak istiyorum. Kız kardeşimin minik kızıyla vakit geçirmeye bayılıyorum. Onunla çok yakınız özel bir ilişkimiz var. Onun ismi de Irina ve benim ayakkabılarımı giyip çantalarımı takıyor. Süse çok meraklı."
 
Kaynak: Habertürk
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER