banner9

Kıvılcım'dan Flaş Açıklamalar

Kaan Tangöze'nin büyük aşkı Kıvılcım Ural'dan samimi açıklamalar...

Kıvılcım'dan Flaş Açıklamalar

Seçkin Piriler ve Kıvılcım Ural birbirine girdi. Duman’ın solisti Kaan Tangöze suskunluğunu bozmadı. Çocuklar arada kaldı. Ve bu aşk üçgeni son zamanların en çok konuşulan olayı oldu. Kıvılcım Ural, Posta Gazetesi'nden Işıl Cinmen’e konuştu.

* Sustukça ben suçlu ilan edildim. Kaan’la Duman’ın İzmir’deki bir konserinden sonra tanıştık. 15 yaşındaydım. Konserden sonra bir parti vardı. Benimle inanılmaz ilgilendi. İlk başta korktum ama sonra hoşuma gitti. Bir süre sonra ilişkimiz başladı. Ama o İstanbul’daydı, ben İzmir’de... İlk aşkımdı.

* 1 buçuk yıl sevgili olduk. Birbirimizin yanına gidip geliyorduk. Bu şekilde devam etti, masal gibiydi. Ama korkularım ağır bastı. Ailemi, okulumu bırakıp İstanbul’a taşınamazdım. Karar verdim ve bir anda ortadan kayboldum. Telefon numaramı değiştirdim, bağlantılarımızı kestim. Bana ulaşmaya çalıştığını yakınlarımdan duydum. Çok zorlandım ama bu ilişkiyi bitirmeye kararlıydım.

* Yıllar geçti. Annem ve babam bir ayrılık yaşadı. Annem daha fazla İzmir’de kalmak istemedi. Birlikte İstanbul’a yerleştik. Kaan içimde uhdeydi ama acısı geçmişti. Karşılaşmaya çalışmadım. Sonra evlilik haberini öğrendim. İçim burkuldu ama o mutludur diye mutlu oldum. 

* Onlar evlendikten bir süre sonra yönetmen bir arkadaşım aradı. “Kıvılcım, klip çekiyorum oynamak ister misin?” dedi. Sadece müzik yapmak istiyordum, “Ben oyuncu değilim” diyerek reddettim. “Ne dinliyorsun bu ara sen?” dedi. “Duman’ın albümünü” dedim. Yönetmen arkadaşım, “İşte bu da Duman’ın klibi, Elleri Ellerime” dedi.

* Evet ama “Bizi denk getirme” dedim. Çekimler farklı günlere ayarlandı. Klibi izlediğinde görsün beni istedim. Bizim hikayemize güzel bir son hediye olur gibi hissettim. Klip yayınlanınca beni görmüş ve aramak istemiş. Ben istemediğimi ilettim. Konu orada kapandı.

* Haziran 2014, Altın Kelebek Ödül Töreni... Ödül alacak bir arkadaşıma eşlik ediyordum. Sigara içmeye dışarı çıkmıştım, sesini duydum. Arkama döndüğümde göz göze geldik. Ödül alma sırası onlardaydı, sahneye geç kaldı. Beni gördüğündeki o şaşkınlığı Youtube’da gözüküyor.

* Bu ilişki tekrar başlamasın diye cidden çok direndim Işıl. Sonra bir gün babam aradı. Kaan’la geçmişimizi bilmiyordu. Babam eski bir müzisyen. Dedi ki: “Yunan bir arkadaşım Duman’ın ‘Aman Aman’ şarkısını Yunancaya çevirmek istiyor. Sen onların klibinde oynamıştın, arayıp izin alır mısın? Yemek masasında adamlara söz verdim.”

* Babama bunu yapamayacağımı söyledim. Anlam veremedi ve “Yap, söz verdim arkadaşıma” diye tutturdu. Onu oyaladım. O sırada Kaan’la Taksim Tünel’de bir müzik mağazasında karşılaştık. Telefon numarasının lazım olduğunu söyledim, aldım ve babama yolladım. Evet, ertesi gün Kaan aradı ve beni konserine davet etti. Çok ısrar etti, gittim ben de... Ve onun da hislerinin bitmediğini gördüm. Yıllar önce haber vermeden yok olduğum için beni suçladı.

* Arkadaşça devam etti bir süre. Kendimi geri çekmek zorundaydım, evliydi. Uzaklaşmak için İzmir’e gittim. Evli insanlarla birlikte olan kişileri eleştiren biriydim ben. Ama bu olay bana o kadar büyük bir hayat dersi verdi ki...

* Kimseyi yargılamamayı ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını... Gecelerce uyuyamadım, günlerce uyanamadım. Uzaklaşmak istediğim yoldan beni geri çevirdi Kaan. Gözlerimin içine bakıp kendi hayatıyla ilgili öyle ciddi şeyler söyledi ki... Diğer kişi, kendi kendine neye inanıyordu, ne yaşıyordu bilmiyorum. Ben Kaan’a inanıyorum. Ve sonsuza kadar Kaan’ı savunuyorum.

* Bana kendi evliliğiyle ilgili anlattıklarını söylesem herkesin gözünde aklanırım. Fakat bu hikayede herkes antidepresan kullanıyor, kimsenin riskini alamam. Kimse kimsenin mutlu yuvasını yıkamaz. Evliliği sadece kağıt üzerinde kalmıştı. Sokakta o kadar rahat el ele geziyorduk ki, bu öbür ilişkinin zaten bitmiş olduğunu kanıtlıyordu. Bir şeyden çekiniyor olsak Asmalımescit’te ne işimiz var? Sadece bazı ani, acı olaylar yüzünden ayrılık konuşmasını yapamamıştı.

* Kaan hiçbir zaman onları maddi olarak zor durumda bırakmadı. Manevi anlamda da her zaman yanında oldu. Ben de onun yanında oldum. 

* Kaan o kadar çırpınıyor ki, onun mutsuz olmasından, bu kadar değerli bir müzisyenin üretkenliğinin etkilenmesinden rahatsız oluyorum. Varsın bana kızsın ama artık herkes bilsin: Bu oyunun böyle kirlenmesinin sebebi ikimiz değiliz.

* Biz çok badire atlattık. Bu ilişki bir gün biterse ikimiz istediği için bitecek. Benim Kaan’la ilgili hırslarım yok. Evlenmek istesem evlenirdim, çocuk yapmak istesem yapardım. Sadece sevdiğim adam yanımda olsun ve şarkılarımı söyleyeyim istedim.

* Ben bembeyaz bir sayfayken üzerime sürekli çamur atılıyor. Ben zorla kimseyi almadım. Göz mü kırptım da karısından boşandı? Kimse kimseyi zorla kendine aşık edemez. Kaan da, ben de kötülük peşinde değiliz, sevgili olmaya çalışıyoruz. Aşk bu! Hepinizin içinde var! Bu olayda bir suçlu varsa, o da aşk.

* Utanılacak bir şey yapmadım, ‘kötü kadın’ değilim. Güzel bir aşka sahibim ve bunun değerini biliyorum. Bu hikayeyi ömür boyu gururla taşıyacağım. Aşkın bu kadar çok cezası olamaz, olmamalı.

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2017, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER