banner51

Kırca'ya 'Yılın Keçisi' Ödülü

9.Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali Kutlama Komitesi tarafından ‘Yılın Keçisi’ ödülüne layık görülen tiyatrocusu Levent Kırca ödülü almak ve ‘Azınlık’ adlı oyununu sergilemek için Fethiye’ye geldi.

Kırca'ya 'Yılın Keçisi' Ödülü

 

Ölüdeniz Aes Otel’e yerleşen ünlü tiyatro oyuncusu Levent Kırca, ‘Yılın Keçisiödülüne layık görülmesine çok sevindiğini söyleyerek, “Sanatın durdurulduğu tiyatroların kapatıldığı, heykellerin yıkıldığı bir dönemde kültür ve sanat festivali yapılması çok önemli bir şey. Beni de ‘Yılın Keçisi’ ödülüne layık görerek, ‘keçi’ yerine koymuşlar. Keçi, önemli bir hayvan. Yerinde duramaz, hareketlidir, benim gibi inatçıdır. Keçi bir simge” dedi.
 
Kırca, Dağlıca’daki terör saldırısıyla ilgili olarak da, “Ne kadar taviz verirseniz verin, kan durmuyor. Bu eksik, yanlış, istikrarsız ve başarısızlığın sonucudur” dedi.
 
“Çok yakın tarihte yapılan açılımları hatırlıyoruz. Biz açılım kahvaltılarına davet edildik ama gitmedim” diyen Kırca, “Kılıçdaroğlu davet etti. O yemeğe gittik. O kahvaltılar için dedik ki; böyle açılım olmaz. Şuanda da sağlıklı politika uygulanmıyor. İnanılmaz tavizler veriliyor. Bir şeyi verdiğimizde o başka bir şey daha isteyecek. Ver, ver bunun sonu yok. Ne kadar taviz verirseniz verin, kan durmuyor” şeklinde konuştu.
 
Terörün önlenmesi için çok istikrarlı politikalar uygulanması gerektiğini söyleyen Kırca, “İçerideki bu karışıklık, salt yurt içinden kaynaklanmıyor. Bunun arkasında Avrupa ülkeleri ve Amerika var. Ver-kurtul istiyorlar. Ver-kurtul, çözüm değil. Özelleştirmelerde de ver-kurtul yaparak, yandaşlara ver-kurtul yapılıyor. Şimdi de bor madenlerinin yandaşlara verileceği yazılıyor. Bu politikalar yanlış. Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER