Kıraç'tan yeni açıklama: Sözümün arkasındayım!

Şarkıcı Kıraç, verdiği bir röportajda 'Çocuklara yabancı dadılar bakıyor. Hafta sonu kahvaltıcılar tıklım tıklım. Şehirli kadın çocuk bakmayı geçtim, evde kahvaltı bile hazırlamıyor' ifadelerini kullanmıştı. Bu sözleri kadın-erkek herkesin tepkisini çeken Kıraç, konser öncesi tartışma yaratan sözlerine açıklık getirdi

Kıraç'tan yeni açıklama: Sözümün arkasındayım!

Kıraç’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
"Kadınlara hakaret etmedim, etmem. Bunu Türkiye'deki herkes bilir. Mardin'inden İstanbul'un tepesindeki gökdelende oturan kadına kadar, herkes benim nasıl bir duruşumun olduğunu bilir. Ama ben eyyamcılık da yapmam. Kadınlara sevimli görüneceğim diye eyyamcılık yapmam. Orada bir şey anlatmaya çalıştım. Evlilikle ilgili, evliliklerin gittiği durumla ilgili bir şeyler söylemeye çalıştım. Siyasetçi değilim, hukuk diliyle de konuşmuyorum, günlük dil kullanıyorum. O dilin bilinçaltı sorgulanabilir mi? Sorgulanabilir. Ben ilerisiyle ilgili bir şeyler anlatmaya çalıştım.

Sözümün arkasındayım. Ne dedim ki arkasında olmayayım? Ben şunu demek istiyorum; Türkiye'de evliliklerin yüzde 60'ı boşanmayla sonuçlanıyor. Kadınlar üzerinden değerlendirmek yanlış olur. Kadınlar bana destek olacaklar biliyorum. Çünkü imza attıktan sonra tek bir sorun çıktığında boşandıklarında çok ciddi sorunlar yaşıyorlar. Bunu insanlar görüyor. Evlenmeye aday insanlar görüyor, gençler görüyor. Bu sosyolojik olarak çok ciddi sorunlar getirecek. Bunlar bir belirti. Ben bunu anlatmak istedim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER